Advert

MANAVGAT BELEDİYESİ BAŞARACAKTIR!

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen Side'de gerçekleştireceği projelerle ilgili yöre esnafını bilgilendirdi.

MANAVGAT BELEDİYESİ BAŞARACAKTIR!
Bu içerik 1750 kez okundu.
Advert

Manavgat Belediyesi geçtiğimiz günlerde belediyenin ek hizmet binasında Side esnafıyla bir araya gelerek önümüzdeki günlerde başlayacak olan ‘Antik Side Kentsel Tasarım Projesi’ ile ilgili hem bilgilendirme toplantısı yaptı hem de esnafların görüş ve önerilerini dinledi.

6360 Sayılı Büyükşehir Belediye Yasası’nın yürürlüğe girmesinin ardından bazı hizmetlerin Büyükşehir Belediyesi’nin yetki ve tasarrufuna geçmesi ve de Manavgat Belediyesi’nin böylesine iddialı bir projeyle esnafın karşısına çıkması ilk başlarda esnafı biraz tedirgin etti.

Turizmde bu yıl beklediği ciroyu yakalayamayan esnaf, Manavgat’ta Nisan ayında başlayan altyapı ve yol kaldırım çalışmalarının henüz bitirilmemiş olmasının bir örneğini acaba Side’de de yaşar mıyız korkusunu duyuyorlardı.

Ancak Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen 150 gün kademeli olarak sürecek bu projenin esnafların ticaret yapmasına engel teşkil etmeyeceğini uzun uzun anlatarak esnafı rahatlattı.

Ve hatta Sözen, her türlü spekülasyonlara karşı yaptığı açıklamasında esnaflara şu sözü de verdi:

Sözen dedi ki;

“ Belediyemizin mali olanaksızlıklar içerisinde iki yıldır her türlü bürokratik engelleri aşarak hazırladığı bu projeyle hem esnaflarımızın ticaret hacmini yükseltmeyi hem de yaşam standartlarını en yüksek seviyeye çekmeyi hedefledik. Side gibi uluslararası bir markayı kendi öz dokusuna zarar vermeden yapacağımız çalışmalarla dünya kültür mirasının vazgeçilmez bir parçası olarak tescillemek istedik. İlk etapta 150 gün sürecek bu çalışmamızda hem sizler hem de belediye olarak bizler üzerimize düşen sorumluluğu anlamak ve paylaşmak durumundayız. Ama Side esnafları olarak bu projeleri uygulamamızda tereddütleriniz varsa aranızda, “ Bizler bu projenin uygulanmasını istemiyoruz” diyerek imza toplayın ve belediyemize müracaat edin. Bu projeyi şu şartlarda hayata geçirmemek belediyemiz açısından çok daha hayırlıdır ama bizim halkımıza verdiğimiz bir sözümüz var. Bize neye mal olursa olsun bu sözlerimizin arkasındayız.”

Sözen’in yaptığı bu konuşma sözün bittiği yerdir. Çünkü Sözen belediyecilik anlayışı içerisinde ‘ben yaptım oldu’ düşünce tarzını bir kenara iterek çalışma yapılacak alanın paydaşlarını yani yörenin esnaflarını bu çalışmanın içine çekerek hem onlara değer verdiğini örneklemiş hem de birlikte karar almanın önemini bizlere bir kez daha göstermiştir.

Manavgat Belediyesi, sınırları içerisinde yaşayan her vatandaş için bir baba, bir anne ya da ailesinden bir parçadır.

Kişiler, kendi yaşamlarını olumsuzlaştıran dış etkenlerden ziyade çoğu kez kendi aile bireylerine eleştiri getirirler. Çünkü aile bireyleri kendilerine getirilen bu eleştirileri aile yuvası sıcaklığı içerisinde anlayışla karşılayabilir ve sıcacık kollarını eleştiri getirenlere karşı sevgiyle açar. Bizlerin kocaman bir aile olduğunu her daim bize hatırlatır.

Bundan dolayıdır ki Manavgat’ta yaşayan her bir bireyi ailenin bir parçası gibi gören Manavgat Belediye yönetimini eleştirilerin hedef tahtasına oturtarak bizlere üvey evlat muamelesi yapan Büyükşehir Belediyesi’ne methiyeler düzmek ne demektir?

Manavgat Belediyesi’ne getirilen eleştirilerin onda biri neden Büyükşehir Belediyesi’ne getirilmez?

Büyükşehir Belediyesi Manavgat’ta yaptığı çalışmalarında bitiş tarihiyle ilgili verdiği sözü tutamıyorsa inanın bu sorun o kurumun kendi sorunudur.

Ben kendi adıma Antalya Büyükşehrin Manavgat’taki uygulamalardaki yanlışlarını yazıp çizmekten yoruldum.

Tarih, elbette bu yanlışları ve uygulayıcılarını yargılayacaktır…

Son sözüm şudur:

Manavgat Belediyesi Antil Side Tasarım Projesi’ni söz verdiği tarihte bitirecektir. Buna inancım sonsuzdur. Çünkü Manavgat Belediyesi’nin teknik donanımı ve kadrosu bu sözü yerine getirmek için yeterli liyakate sahiptir.

Bizler inanıyoruz, yeter ki sizler de inanın!

 

 

Manavgat Belediyesi Side Antik Kent Projesi Şükrü Sözen Manavgat Manavgat Haberleri
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti