Advert

SÖZEN’İN DÜNYA YAŞLILAR HAFTASI MESAJI

Manavgat Belediye Başkanı Sn. Şükrü Sözen Yaşlılar Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Sözen'in mesajı şöyle:

SÖZEN’İN DÜNYA YAŞLILAR HAFTASI MESAJI
Bu içerik 50 kez okundu.
Advert

“Yaşlı, genç, çocuk ayrımı olmaksızın bir arada sürdürülen yaşam herkesi mutlu eder. Ömürlerinin büyük bir kısmını topluma ve ülkeye hizmete adamış yaşlılarımız, dün ile bugün arasında köprü kuran, kültürümüzü ve değerlerimizi yarınlara taşımamızı sağlayan en önemli varlıklarımızdır. Yaşlılarımız geleceğimize ışık tutan kaynaklardır.
 

Toplumdan kopmayan, yüreği genç, anlayışlı, tecrübeleriyle gençlere ve bizlere yol gösteren yaşlılarımız, çevresine anlam katan en önemli değerlerimizdir. 
 

Yaşlılarımızı yalnızca bu hafta değil, her zaman hatırlayarak, onlara yalnız olmadıklarını hissettirmek bizim görevimizdir. Hayatlarının bu çok özel döneminde, yaşlılarımıza verilmesi gereken önem her zamankinden daha fazla olmalıdır. 
 

Yaşlılarımıza rahat bir hayat sunmak, yaşadıkları sıkıntıları ortadan kaldırmak, mutlu ve huzurlu bir şekilde yaşamlarını sürdürmek toplumuzun da önemli vazifeleri arasında olmalı. 
 

Biz de Manavgat Belediyesi olarak yaşlılık döneminin sorunlarının aşılmasına katkıda bulunmak için sorumluluklarımızı yerine getirmek ve yaşlılığı, yalnızlığın ve umutsuzluğun yaşandığı dönem olmaktan çıkarmak için elimizden gelen özeni gösteriyoruz. 
 

Bu amaçla huzurevi projemizi hayata geçirdik.  Huzurevimizde yaşayan yaşlı vatandaşlarımızı sık sık ziyaret ederek ellerini öpme onuruna eriştiğimiz için büyük mutluluk duyuyoruz. Amacımız hızla büyüyen kentimizde hiç kimsenin ihtiyacı olmaması dileğiyle yeni huzurevlerini de açabilmektir. Bundan sonra görevimiz huzurevimizde yaşayan ve yaşayacak olan yaşlılarımızın her an yanında olmak, toplum içinde hak ettikleri değeri vermektir.

 

Bu duygu ve düşüncelerle tüm büyüklerimizin Yaşlılar Haftası`nı kutluyor, tüm büyüklerimizin ellerinden öpüyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?