Advert

CHP'li Erdem: AKP İl Başkanı sırça köşkten insin gerçekleri görür

CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu üzerinden ATSO'yu hedef gösteren AKP İl Başkanı Rıza Sümer'e yazılı bir açıklama ile cevap verdi.

CHP'li Erdem: AKP İl Başkanı sırça köşkten insin gerçekleri görür
Bu içerik 121 kez okundu.
Advert

CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Antalya programı ile ilgili, Genel Başkan Yardımcısı Çetin Osman Budak’ın iş dünyası, meslek odaları ve STK’lara ilettiği mektupta, Türkiye gerçeklerinin ifade edildiğini belirterek, “AKP Antalya İl Başkanı, son 15 ayı ya kayıtlardan silmiş ya da Türkiye’de yaşamıyor. Herkes O’nun gibi sırça köşkte oturmuyor. Sırça köşkten inebilir ve halkın arasına girebilirse gerçekleri görecek” dedi.

CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem, yaptığı yazılı açıklamada, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Antalya programının verimli geçtiğini, Antalya iş dünyası, meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve turizmcilerin sorunlarını aktarma olanağı bulduğunu kaydetti. CHP’nin benzer toplantıları uzun zamandır gerçekleştirdiğini, bu toplantıların büyük çoğunluğunda da salonları uygun olan ticaret ve sanayi odalarında yapıldığını kaydeden Erdem, iş dünyasının, meslek odalarının, sivil toplum kuruluşlarının muhalefet partilerine görüş, düşünce ve eleştirilerini iletmelerinden rahatsızlık duyulmasının, demokrasi adına üzüntü verici olduğunu söyledi. Erdem, “AKP İl Başkanı Rıza Sümer, Genel Başkan Yardımcımız ve Antalya Milletvekilimiz Çetin Osman Budak’ın mektubu üzerinden ATSO’yu hedef gösterip, Antalya iş dünyasına, meslek odalarına, sivil toplum kuruluşlarına gözdağı vermeye kalkıştı. Bu tutum demokrasiyle, siyasi etikle bağdaşmaz. Toplantının ev sahibi de davet sahibi de CHP’dir. ATSO görüş alış verişine zemin açmıştır. İnsanların sıkıntılarını, sorunlarını, varsa eleştirilerini söylemelerinde ne sakınca var? Kendisi, iktidarın olanakları ile bir rahatsızlık yaşamayabilir, bir sıkıntı duymayabilir. Ama Türkiye’de yaşayan insanların, sanayicinin, esnafın, üreticinin, turizmcinin, gazetecilerin, öğretmelerin sorunları, sıkıntıları var” dedi.

15 TEMMUZ TRAVMASI

Çağrı mektubunda yer alan  “Türkiye, Cumhuriyet tarihinin en ağır travmalarının yaşandığı, sorunlarla dolu bir dönemden geçiyor” saptamasından, AKP’li Sümer’in rahatsız olmasını da değerlendiren Erdem şunları söyledi:

 “Sayın Sümer, Türkiye’nin yaşadığı son 15 ayı kayıtlardan silmiş ya da Türkiye’de yaşamıyor. Arşivlere bir baksın ve Sayın Budak’ın mektubunu tekrar okusun. O zaman anlayacaktır. 7 Haziran seçimlerinden sonra, Türkiye hangi ortamda 1 Kasım seçimlerine gitti. Bu dönemde büyükşehirlerde kaç canlı bomba patladı, kaç yurttaşımız yaşamını yitirdi? Türkiye hiçbir dönemde vermediği kadar şehit verdi. Sayın Sümer 15 Temmuz’u da yaşamadı galiba. 15 Temmuz başlı başına bir travmadır. 15 Temmuz’da Türk Silahlı Kuvvetleri içinde özel korunup, kollanan birileri, alçak teröristler; milletine kurşun sıktı, TBMM’yi bombaladı. Halkımız, kendi Ordusunun üniformasını giyenler tarafından bombalanmanın travmasını yaşıyor. Herkes AKP İl Başkanı gibi sırça köşklerde oturmuyor. Sırça köşkten çıkıp, halkın arasına karıştığında acı gerçeklerle yüzleşecektir” diye konuştu.

 

 

mustafa erdem akp chp rıza sümer atso manavgat manavgat haberleri
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı