Advert

Başkan Uysal'dan gençlere öğüt: Fark yaratın!

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, gerçekleştirdiği okul ziyaretleri kapsamında bu hafta Sınav Kolejli gençlerle biraraya geldi.

Başkan Uysal'dan gençlere öğüt: Fark yaratın!
Bu içerik 93 kez okundu.
Advert

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Sınav Kolejli gençlere “Muratpaşa Belediyemize 23 bin 200 iş müracaatı var. Bunların 7 bini üniversite mezunu. Bu aslında Türkiye gerçeğinin küçük bir parçası. Sizler, doğru seçim yapın ve fark yaratın” tavsiyesinde bulundu.

Başkan Uysal, gerçekleştirdiği okul ziyaretleri kapsamında bu hafta Sınav Kolejli gençlerle biraraya geldi, kamu yönetiminden edebiyata, spora ve üniversite sınavlarına keyifli bir sohbet gerçekleştirdi, gençlerin sorularını yanıtladı.

‘KLASİK İYİDİR’

Başkan Uysal, yerel kamu hizmetinin görev ve sorumlulukları ve demokrasiyle bağlantısına dikkat çekerek başladığı konuşmasında gençlere ‘bizi biz yapan, kendimiz olma nosyonun geliştiren’ edebiyatla, sanatla bağlarını hiç koparmamaları gerektiğini söyledi. Başkan Uysal, “Gerçek bilgiye, bilgelik üreten tarihsel bilgi ışığında gerekli bakış açısını oluşturabilmek için dünya klasiklerini ve yerli klasikleri okumamız gerekiyor” diye konuştu.

Dostoyevski’nin ‘Suç ve Ceza’, Kemal Tahir’in ‘Esir Şehrin İnsanları’,Mithat Cemal Kuntay’ın‘Üç İstanbul’, Memduh Şevket Esendal’ın‘Ayaşlı ve Kiracıları’ romanlarından karakter ve dönem çözümlemeleriyle devam eden konuşmasında Başkan Uysal, her ne kadar üniversiteye hazırlansalar da gençlerin spor ve sanatla uğraşmalarının onları sınavda daha başarılı kılacağını söyledi.

FARK YARATIN

Başkan Uysal, gençlerin “Bizde istiyoruz ama sistem müsaade etmiyor?” serzenişlerinde haklılık payı bulunduğunu teslim ederek, “Ama bence haftada 3 gün kendini yoracak şekilde spor yapan çocuk,enerjisini, dikkat dengesini daha iyi sağlar. Sanat dalıyla uğraşan çocuk dikkatini toplamada çok daha iyidir.Spor, sanat insanının endorfin salgılamasını sağlar ve bu da rahatlamışbir insan ortaya çıkarır” şeklinde konuştu.

Bunun bir alışkanlık halinde üniversite yılları ve kişinin sonrası yaşamında devam etmesinin de önemli olduğunun altını çizen Başkan Uysal, “Bu tip uğraşlar sizin ilerleyen yıllarda fark yaratmanızı sağlayacak. Muratpaşa’ya 23 bin 200 iş müracaatıvar.Bunların 7 bini üniversite mezunu. Doğru seçim yapın ve fark yaratın” dedi.

muratpaşa belediyesi ümit uysal manavgat manavgat haberleri antalya haberleri
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti