Advert

Alacakları için çatıya çıktılar! 3 esnaftan çılgın eylem...

3 esnaf, yüklenici firmadan alacaklarını tahsil edemedikleri gerekçesiyle inşaatını yaptıkları okulun çatısında eylem yaptı.

Alacakları için çatıya çıktılar! 3 esnaftan çılgın eylem...
Bu içerik 282 kez okundu.
Advert

Jandarmanın telefonla görüşerek ikna ettiği 3 eylemci, kısa süre sonra çatıdan indi.

Manavgat Örenşehir Anadolu İmam Hatip Lisesi inşaatında yaptıkları işin parasını alamadığını iddia eden 3 esnaf, dün okulun çatısına çıktı. İnşaatı yapan yüklenici firmadan hak ettikleri parayı alamadıklarını belirten esnaf, eylem yapmak zorunda kaldıklarını söyledi. Esnaf Ramazan Özaydın, çatıdan yaptığı açıklamada adaletsiz bir şey yapmadıklarını belirtirken, paralarını istediklerini ve okuldaki usulsüzlüklerin araştırılmasını talep ettiklerini söyledi. Haftalardır alacaklarını tahsil için uğraştıklarını kaydeden Özaydın, "Bütün resmi kurumlara başvurduk, dava açtık, icra takibi başlattık. Hiçbir sonuç yok. Devlet bu işi temizleyince kadar buradayız. Buradan kesinlikle inmeyeceğiz" dedi.

2.5 MİLYON LİRA ALACAK

Yüklenici firma tarafından 5.5 milyon liraya alınan ihalede, aralarında kendilerinin de bulunduğu birçok taşeron firmaya olan 2.5 milyon liralık borcun ödenmediğini söyleyen Özaydın, dolandırıldıklarını öne sürdü. İşin çözümlenmesini istediklerini belirten Özaydın, eylemden dönmeyeceklerini kaydetti.

Eylem sırasında aşağıda bulunan diğer alacaklılardan biri cep telefonuyla jandarma karakolu ile irtibat kurarak, eylemi haber verdi. Jandarma yetkilileriyle yapılan görüşmede alacaklıların yaptıkları şikayet başvurularıyla ilgili işlemlerin henüz tamamlanmadığı, eksik ifadeler olduğu belirtildi. Jandarma, işlemler tamamlanana kadar eylemin sonlandırılmasını istedi. Aşağıda bekleyen alacaklı, jandarmayla yapılan görüşmeyi bağırarak yukarıdakilere aktardı. Bunun üzerine çatıdaki esnaf, eylemi sonlandırıp aşağı indi.

manavgat manavgat haberleri
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?