Advert

CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem'den AK Parti'li Sümer'e yanıt

CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem, AK Parti Antalya İl Başkanı Sümer'in Büyük Buluşma toplantısında Kemal Kılıçdaroğlu'nun konuşma yapmasını eleştirmesine yazılı bir açıklama ile cevap verdi.

CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem'den AK Parti'li Sümer'e yanıt
Bu içerik 94 kez okundu.
Advert

"Cumhuriyet Halk Partisi, aralarında ticaret ve sanayi odaları, esnaf odaları, meslek odaları, dernekler ve vakıfların da bulunduğu tüm sivil toplum kuruluşları ile işbirliğinin geliştirilmesi, ülkemizin yaşadığı sorunlara ortak akılla çözümler bulunmasına yönelik olarak bir dizi etkinlik gerçekleştirmektedir. Bunlardan birisi de sivil toplum kuruluşları ile “Büyük Buluşma”dır ve 05 Mart 2016 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilmiştir." diyen Erdem,  “Bugün yapılacak toplantının davet sahibi ATSO değil, CHP’dir. ATSO, benzer örneklerde olduğu gibi salonunu, görüş alışverişine zemin oluşturması için tahsis etmiştir. Bunun eleştirilmesi, demokrasi ve çok seslilikle bağdaşmaz. Öyle anlaşılıyor ki; AKP Antalya İl Başkanı,  kurumları hedef göstererek, susturmaya, sindirmeye çalışmaktadır. Tek sesli bir toplum ve Türkiye istemektedir.” Dedi.

CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem’in yaptığı yazılı açıklaması şöyle;

“Cumhuriyet Halk Partisi, aralarında ticaret ve sanayi odaları, esnaf odaları, meslek odaları, dernekler ve vakıfların da bulunduğu tüm sivil toplum kuruluşları ile işbirliğinin geliştirilmesi, ülkemizin yaşadığı sorunlara ortak akılla çözümler bulunmasına yönelik olarak bir dizi etkinlik gerçekleştirmektedir.  Bunlardan birisi de sivil toplum kuruluşları ile “Büyük Buluşma”dır ve 05.03.2016 tarihinde Ankara’da gerçekleştirilmiştir.

Buluşmaların devamı niteliğinde Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu, il seyahatlerinde, ilin iş dünyası temsilcileri ve kanaat önderleri ile toplantılar gerçekleştirmektedir. Bu toplantılara genellikle iş dünyasının çatı örgütü olan sanayi ve ticaret odaları, salonlarını tahsis etmekte, işadamlarına ve esnaf örgütlerine, meslek odalarına; Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı’na görüşlerini iletme, soru sorma ve düşüncelerini anlatma olanağı sağlamaktadır. 

Bu çerçevede; Van Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda 21.02.2016, Mersin Ticaret ve Sanayi Odası toplantı salonunda 22.04.2016 tarihinde toplantılar gerçekleştirilmiştir. Örnekleri uzatmak mümkündür.

Benzer şekilde Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) da Antalya iş dünyasının çatı örgütü olarak, Antalya ekonomisinin tüm bileşenlerine, Ana Muhalefet Partisi CHP Genel Başkanı’na sorunları aktarma, beklentilerini iletme olanağı sağlamaktadır.

TOPLANTININ DAVET SAHİBİ ATSO DEĞİL, CHP’DİR

24 Kasım Perşembe günü yapılacak toplantının davet sahibi ATSO değil, CHP’dir. ATSO, benzer örneklerde olduğu gibi salonunu, görüş alışverişine zemin oluşturması için tahsis etmiştir. Bunun eleştirilmesi, demokrasi ve çok seslilikle bağdaşmaz. Öyle anlaşılıyor ki; AKP Antalya İl Başkanı,  kurumları hedef göstererek, susturmaya, sindirmeye çalışmaktadır. Tek sesli bir toplum ve Türkiye istemektedir.

Türkiye, sıkıntılı bir dönemden geçmektedir. Bu dönemde ortak aklın ve uzlaşmanın öne çıkarılması, ülkemizin yararına olacaktır. Tersine; sorunların yok sayılması,  uzlaşma, konuşma, görüş alışverişinde bulunma zeminlerinin eleştirilmesi, milletimize de Antalya’ya kazandırmaz, kaybettirir.”

mustafa erdem chp atso akp manavgat manavgat haberleri
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti