Advert

Boztaş; “Öğretmenlerimize bilinen tüm övgüleri söylesek, az gelecektir”

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Boztaş, dünya var oldukça en zor ve en gururlu meslek Öğretmenlik olacağını belirterek öğretmenlik mesleğinin insanlığın en şerefli tacı olduğunu söyledi.

Boztaş; “Öğretmenlerimize bilinen tüm övgüleri söylesek, az gelecektir”
Bu içerik 105 kez okundu.
Advert

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) Başkanı Ahmet Boztaş, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Öğretmenlerimize bilinen tüm övgüleri söylesek, az geleceğini kaydeden MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Boztaş, mesajında; “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında ‘başöğretmen’ sıfatını alması vesilesiyle, 1981 yılından bu yana her yıl Öğretmenler Günü olarak kutladığımız 24 Kasım gününün tüm öğretmenlerimize hayırlı olmasını diliyorum. Cumhuriyetimizin kısa sürede dünyanın güçlü ve itibarlı devletlerinden biri haline gelmesindeki en önemli paylardan birinin fedakârca, cefakârca, özveriyle gayret gösteren öğretmenlerimize aittir” dedi.

Öğretmenlerin toplumu iyiye güzel ve doğruya itici, yarının irfanlı gencini yetiştiren, geleceğe hazırlayanlar olduğunu vurgulayan Boztaş, öğretmenliğin kendi bünyesinde oluşturduğu doğruluğu, dürüstlüğü ve eşitliği gelecek nesillere yansıttığını kaydetti.  Boztaş, "Öğretmenlerimize bilinen tüm övgüleri söylesek, az gelecektir. Çünkü onlar geleceğin adsız mimarları, yarının yol göstericileridir. Dünya var oldukça en zor ve en gururlu meslek öğretmenlik olacaktır. Her mesleğin kendine özgü bir takım özellikleri vardır fakat öğretmenlik bu mesleklerin içinde ayrı bir anlam taşımaktadır. Çünkü bütün meslekleri doğuran bir ana durumundadır. Bütün meslekler bu anadan doğar, gelişir ve şekil alır. Türkiye’nin istikbali, öğretmenlerimizin tutuşturduğu eğitim meşalesi ile daha da aydınlık olacaktır. Öğretmenler, dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarı olmaya devam edeceklerdir” diye konuştu.

Başta ülkemizin kurucusu ve Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bütün öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladığını ifade eden Başkan Boztaş  “Türk eğitimine yıllarını vermiş emekli öğretmenlerimize de sağlık, huzur ve esenlikler temenni ediyorum. Hayatını kaybeden bütün eğitim camiası çalışanlarına ve öğretmenlerimize de Allah'tan rahmet dileyerek, bütün öğretmenlerimizin bu kutlu gününü kutlayarak başarılar diliyorum” dedi.

matso öğretmenler günü manavgat manavgat haberleri
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti