Advert

Milletvekili Köse, Öğretmenler Günü’nü kutladı

AK Parti Antalya Milletvekili Av. Mustafa Köse, yayınladığı mesajla, tüm öğretmenlerin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutladı.

Milletvekili Köse, Öğretmenler Günü’nü kutladı
Bu içerik 130 kez okundu.
Advert

Ülkemizde 1981 yılından buyana kutlanan 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla bir açıklama yapan AK Parti Antalya Milletvekili Av. Mustafa Köse, “Geleceğimizin mimarları olan gençlerimizi yetiştiren, bizi ve çocuklarımızı geleceğe hazırlayan öğretmenlerimize şükran borçluyuz” dedi.

İlk emri “Oku” olan bir dinin mensubu olarak, eğitime ve eğitimciye büyük önem verdiklerini belirten Köse, “Geçmişte olduğu gibi bugünde ilime ve alime büyük önem veriyoruz. Ülkemizde saygınlığı en yüksek mesleklerden birisi olan öğretmenlik, sadece bilgi veren bir meslek değil, iyi insan olmayı, doğru yolu gösteren ve bu yolda çocuklarımızı yarınlara hazırlayan bir meslektir” diye konuştu.

“Büyük ve güçlü Türkiye hedefimize ulaşmak için öğretmenlerimize büyük görevler düşüyor” diyen Milletvekili Mustafa Köse, “Bizler, çocuklarımızın daha iyi koşullarda eğitim alabilmeler ve öğretmenlerimizin daha iyi koşullarda mesleklerini yapabilmeleri için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. Bu amaçla Hükümet bütçemizde en büyük pay, eğitime ayrılmaktadır. Yapılan yatırımlarla 2002 yılında Antalya’da 9 bin olan derslik sayısı, bugün 19 binin üzerindedir. Yine 2002 yılında derslik başına düşen öğrenci sayısı 31 iken bugün bu sayı 23’e düşmüştür. Öğretmen başına düşen öğrenci sayısı da 22’den 15’e gerilemiştir” diye konuştu.

AK Parti iktidarları döneminde ülkemizin eğitimde çağ atladığını belirten Köse, “Okullar açılınca günlerce ders kitabı arayan öğrenciler, birçok kitabı yarıyıla kadar bulamıyordu. Bugün kitapları okulun ilk günü sıralarına ücretsiz geliyor. Kara tahtalardan, akıllı tahtalara, akıllı sınıflara geçtik. Bu gelişme ülkemizin nereden nereye geldiğinin göstergesidir. Eğitime yapılan yatırım, ülkemizin geleceğine yapılan yatırımdır” diye konuştu.

Öğretmenliğin kutsal olduğu kadar fedakârlık gerektiren bir meslek olduğunu vurgulayan Milletvekili Köse, şöyle devam etti: “Yurdumuzun en ücra köşesinde görev yapan öğretmenlerimize ne kadar teşekkür etsek azdır. Bu duygularla, tüm öğretmenimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü kutlar, ebediyete intikal etmiş öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet dilerim” dedi.

 

mustafa köse öğretmenler günü
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı