Advert

Fethi Kurt: Öncelikli ilkemiz önce ülkemiz!

Eğitim-Sen Antalya 2 No’lu Şube Başkanı Fethi Kurt, meslektaşlarının 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü yayınladığı özel bir mesajla kutladı.

 Fethi Kurt: Öncelikli ilkemiz önce ülkemiz!
Bu içerik 68 kez okundu.
Advert

Başkan Fethi Kurt’un 24 Kasım Öğretmenler Günü mesajı şöyle:

Yaradılışındaki en büyük üstünlüğün “TÜRK”olmaktan kaynaklandığını ifade  eden  Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ün ilan ettiği “Öğretmenler Gününü (günümüzü)bugün Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sınavı yaparak kutluyoruz.Yılladır hiçbir milli Eğitim Bakanı bizi hatırlamasa da biz işimizi, “öncelikli ilkemiz önce ülkemiz” ilkesiyle yola çıktığımız günden beri titizlikle ifa ediyoruz.Şunu basın aracılığıyla ifade etmek isterim ki ne bu ülkeyi sevmekten ne geleceğimizin teminatı olan biricik evlatlarımızı, yine Ata’nın ifade ettiği gibi fikri hür,vicdanı hür,irfanı hür olarak yetiştireceğimizden; ne de kutsal vatanımıza kast eden iç ve dış düşmanları deşifre etmekten ve onlarla mücadele etmekten geri durmayacağız.Aklın ve bilimin ışığında muasır medeniyet seviyesine ulaşmak hedefimizdir. Çünkü eğitim sorunlarını çözen uluslar; kültür, sanat, bilim, teknoloji, sosyo-ekonomik alanında da kalkınmış ve ilerlemiştir. Eğitime gereken önem ve ilgiyi göstermeyen uluslar, başka ulusların kölesi olmaya mahkumdurlar. Kalkınmanın temel şartı eğitim ve öğretimdir. Bu da öğretmene değer vererek,onu hem maddi hem de manevi yönden destekleyerek mümkündür. Zamlar değil sadece son 15 gün içinde değişen kur artışlarından Türk memurunun maddi yönden tam sekiz yıl önceye döndüğünü de yetkililere hatırlatmak isterim.

Bu duygularla günümüzü kutlar,önce Baş öğretmen Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden bütün meslektaşlarımı şükran ve mihnetle yad eder,hizmete devam eden arkadaşlarıma başarılar diler,emekli olan öğretmenlerimize de sağlıklar dilerim.

Eğitim-Sen Antalya 2 No’lu Şube Başkanı Fethi Kurt

fethi kurt manavgat manavgat haberleri 24 kasım öğretmenler günü
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti