Advert

Halkın Vekili Niyazi Nefi Kara'ya polis saldırısı!

Antalya'da gerçekleştirilen "Tecavüz AK'lanamaz" eyleminde bulunan CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara'ya eyleme müdahale eden polisler tarafından saldırı gerçekleştirildi.

Halkın Vekili Niyazi Nefi Kara'ya polis saldırısı!
Bu içerik 8804 kez okundu.
Advert

AKP’nin gece yarısı önergesi ile geçirmek istediği tecavüzleri aklayan teklife karşı Antalya Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen eylemde polis CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara’ya saldırdı. 

Kırka yakın Sivil Toplum Kuruluşunun çağrısı ile düzenlenen “Tecavüzler Ak’lanamaz” eyleminde basın açıklamalarının ardından grup yürüyüş yapmak istedi. Polisin yürüyüşe izin vermemesi üzerine CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara polisle görüşme yapmak istedi. 

 

Polisten Seviyesiz Üslup 

Yapılan görüşmeler esnasında çevredekilerin polise karşısındakinin vekil olduğunu hatırlatmasının ardından bir polis memuru “Olsun bana ne” diyerek CHP’li vekile saldırdı. 

Grubun müdahalesi ile kısa süreli bir arbede yaşandıktan sonra Güvenlik Şube Müdürü Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara’dan özür diledi ancak yürüyüşe yine de izin vermedi. 

Grup bir süre Cumhuriyet Meydanı’nda oturma eylemi yaptı. Oturma eylemi esnasında kısa bir açıklama yapan Kara, “Biz çocuklarımızı bunlar gibi karanlık zihinlerden, faşist eylemlerden korumak için bu alandayız. Bizler onlar gibi birilerinin değil halkın adamıyız” diyerek tepki gösterdi. Grup bir süre sonra dağıldı. 

niyazi nefi kara polis saldırısı chp tecavüz yasası manavgat manavgat haberleri
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti