Advert

Başkan Uysal: Kamu hizmeti eşittir!

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Doğuyaka Mahallesi’nde düzenlenen halk gününde konuşma gerçekleştirildi.

Başkan Uysal: Kamu hizmeti eşittir!
Bu içerik 79 kez okundu.
Advert

Başkan Uysal, her Cuma ‘Biz Size Geliyoruz’ sloganıyla düzenlediği Halk Günü’nde bu hafta Doğuyaka Mahallesi’nde komşularıyla buluştu. Başkan Uysal’a halk gününde belediye meclis üyeleri, Başkan Yardımcıları İbrahim Cephaneci, Hasan Kaçmaz, Murat Şimşek ve birim müdürleri eşlik etti.

‘SEÇİM BİTTİ O PARTİ BU PARTİ BİTTİ’

Ümit Uysal, burada yaptığı konuşmada hesap verebilir ve sürekli görüşülebilir olmayı yerel yönetim anlayışı içinde iki temel ilke olarak kabul ettiklerini belirtti. Başkan Uysal, “Biz sizin adınıza iş yapıyoruz. Sizler yedi emin, şehremini olarak bizleri seçtiniz. Seçim bitti, ‘O parti bu parti’ bitti. Şimdi sizin vergilerinizle belediye başkanı, belediye meclisi olarak hepiniz adına bu işleri yapmaya gayret ediyoruz” diye konuştu.

LİDER MURATPAŞA

Bu kapsamda Muratpaşa’nın 330 dönüm aktif yeşil alanıyla Türkiye’de en fazla yeşil alan üreten belediyesi unvanına ulaştığını, aynı zamanda parklarda dahil olma üzere kent peyzajında kullanılan bütün bitkileri de Muratpaşa’nın kendi seralarında ürettiğini anlatan Başkan Uysal, “Açılışını yapmaya fırsat bulamadığımız 20 parkımız var” dedi.

Kısa bir süre önce 2 bininci çöp konteyneri yeraltına alındığını belirten Başkan Uysal, bu konuda da Türkiye’nin ilk sırada gelen belediyesinin Muratpaşa olduğu söyledi, “Bizden sonra gelen belediye yarımızı kadar yapamıyor” diyerek konuşmasına devam etti.  

EŞİTLİK İLKESİ ESASTIR

Muratpaşa’de temel belediyecilik ve sosyal belediyecilik uygulamalarını hayata geçirirken ‘eşitlik’ ilkesini ihlal etmemek konusunda üst düzeyde bir duyarlılıkla çalıştıklarını ve 56 mahalleye eşit hizmeti sunduklarını belirten Başkan Uysal, şöyle konuştu:

“Kamu hizmeti eşittir. Kişisel olarak önemsediğimden değil ama Türkiye’de bazı konularda ‘parti’ işleri fazla önemseniyor. Özellikle bizim bitecek bazı işlerimizde daha fazla önemseniyor. Canları sağ olsun. Ama bana, çocuklarımıza yararı olmadıktan sonra o partiden olmuş bu partiden olmuş ne anlamı var. Hepimiz aynı geminin güvertesindeyiz. O parti olsa ne olur bu parti olsa ne olur.”

KIRCAMİ PLANLARINDA SON DURUM

Başkan Uysal, 30 yıldır yaşanan imar sorunun çözümünde son aşamaya gelinen Kırcami planları içinde yer alan Doğuyaka Mahallesi’nde 2017 yılında artık inşaatların başlayacağını söyledi. Hem Muratpaşa hem de Büyükşehir meclislerini özverili çalışması sonrası artık 18 uygulaması aşamasına geldiklerini aktaran Başkan Uysal, “18 uygulaması kapsamında çalışmalar meclise sunulacak aşamaya geldi. Ancak fark ettik ki, Tapu ve Kadastro Bölge Müdürlüğü kayıtlarıyla hali hazır durum uyuşmuyor. Eğer bu süreci kendi haline bıraksak en az 1 yıllık bir gecikme daha yaşanacaktı. Ama bunun olmaması için Tapu ve Kadastro Müdürlüğü’ne yardımcı bir ekip gönderdik. Tapu kayıtları hali hazır durumu uyumlu hale getirmeye çalışıyorlar. Bunun da çok kısa bir zaman içinde tamamlanmasını bekliyoruz” şeklinde konuştu. 

muratpaşa ümit uysal manavgat manavgat haberleri
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?