Advert

CHP'li Kara'nın kaleminden şüpheli asker ölümleri!

CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara, askerlik yaparken hayatını kaybeden ve ölümleri şüpheli olduğu iddialı edilen erlerin ailelerinin mektuplarını kitap haline getirdi.

CHP'li Kara'nın kaleminden şüpheli asker ölümleri!
Bu içerik 880 kez okundu.
Advert

Antalya'da bir restoranda gazetecilerle bir araya gelen CHP'li Niyazi Nefi Kara, derlemelerden oluşan 'Er Mektubu Görülememiştir' kitabını tanıttı. Askerdeyken yaşamını yitiren askerlerin ailelerinin kurduğu derneği ziyaret ettiklerinde bu konuda kendilerinden destek istendiğini belirten Kara, 90'lı yıllardan bugüne kadar 2 bin 200 askerin şüpheli şekilde yaşamını yitirdiğini söyledi. Askeri yetkililerin ailelere bu ölümlerin intihar olduğunu söylediğini, ancak ailelerin buna inanmadığını kaydeden Kara şöyle dedi:

"Bu ölümlerin altında bir trajedi var. Her Türk erkek asker muhabbeti var, askere gitmeyene kız vermezler, adam yerine konmuyor düşünceleri var. Ama askere gittiğinde iş değişiyor. Kitaptaki ailelerin çocukları geri gelmedi. Aileler çocukların şehit sayılmasını istiyor. Tek dertleri bu."

ÖLEN ASKERDEN MERMİ PARASI

Bu konuda kanun teklifleri verdikleri hatırlatan Kara, kitapta bu tekliflerin yanı sıra, ailelerin mektuplarının yer aldığını aktardı. Ailelerle görüşmeler yaptıklarını belirten Niyazi Nefi Kara, "Ailelerin umutlarına katkı koymak istedik. Gençlere sahip çıkmak istedik. Ölen bazı askerlerden merminin parası isteniyor. Kitapla kamuoyunun dikkatini çekmek istedik" diye konuştu.

Kitapla bu ailelerin mektuplarının ilk kez görüleceğini anlatan Niyazi Nefi Kara, Genelkurmay'dan bu konuda ayrıntılı bilgi alamadıklarını vurguladı. Ailelerin çok üzgün olduğunu kaydeden Kara, yıllardır ağlayan aileler olduğunu dile getirdi.

niyazi nefi kara chp asker ölümleri manavgat manavgat haberleri
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?