Advert

NE YAPARSAN YAP AŞK İLE YAP

Ne güzel söylemiş Kenan Doğulu.. :) Ne yaparsan yap aşk ile yap… Aslında her şeyi çözüyor tek cümle ile.

NE YAPARSAN YAP AŞK İLE YAP
Bu içerik 2119 kez okundu.
Advert

Yani yaptığın iş o an her ne ise de en güzelini yap sevgiyle aşkla… Çay demliyorsan severek demle, ev temizliyorsan, yürüyorsan, ağlıyorsan, gülüyorsan, vesselam yapılan her işin aşk ile yapılışı makbuldür. Hem yaptığından zevk alırsın hem de ardında güzel şeyler bırakırsın.

Tek bir gülümseme yeter bazen ortamı neşelendirmeye. Tek bir tebessüm... Annem hep derki; 'Kızım ben bir işi yaparken izle, öğren hiç mi bakmıyorsun?'.. Ne kadar haklı…

Kadın yaptığı her işte başarılı mutlu ve mutlu etmekte.  Bakıyorum, izliyorum ne yaparsa yapsın sonucu mükemmel çünkü yaptığı şeyi kendine eziyet olarak görmüyor. Severek yapıyor.

Bugün sevdiğim bir yakınımla sohbet ederken, ofisindeki çiçeklerin kendisine ait olup olmadığını sordum. O da kendisinin olduğunu söyledi. Çiçek bakmak zor iştir dedim. Evet dedi.. Sevgi gerektirir, emek vermek gerekir. Yani diyeceğim o ki; dalındaki çiçek bile bizim sevgimize, ilgimize ve hatta yüzümüzdeki anlık gülümsemeye  muhtaç…

Bu yüzden ne yaparsan yap 'AŞK' ile yap…

TUTMA İÇİNDE SÖYLE

Korkma! Duygularını söyle. O an ne hissediyorsan anlat, dök içini. Ne olacak söylersen? dünyanın sonu gelecek değil ya. Ne demişler; ya göründüğün gibi ol, ya da olduğun gibi görün.. Kimseyi taklit etmemeli insan. Evet örnek alabiliriz, yaşam tarzını, giyinişini, davranışlarını.. Ama karakterini örnek aldığın kişiye göre biçimlendirirsen eğer, işte o zaman bir çıkmaza girersin. Bir daha o çıkmazdan çıkarabilene aşk olsun..

Tuhaf buluyorum bu günlerde insanların garip hallerini.. Herkes içine kapanmış. Bir şeyler saklar gibi. Ne diye tutarlar içlerinde dertleri tasaları. Kızgınlık ve kırgınlıklarını…

Dağ dağa küsmüş, dağın haberi olmamış misali...

Açıkçası varsa bir hatam, karşımdaki kişiyi rahatsız edecek bir durum, bu söylenmeli bana. Sizce de öyle değil mi? Benim de mutlaka vardır o davranışıma getireceğim bir açıklama. Bunlar sadece kötü örnek teşkil eden durumlar arkadaşlar. Yapmamız gereken şey çok basit. Al konuşacağın kişiyi karşına, otur ve konuş. İçinden ne geliyorsa ona ne söylemek istiyorsan. Yıl 2016 olacak kısa bir zaman sonra ama bizler sosyal medyada birbirimize kinayeli sözler sarf etmekten başka hiçbir şey yapamıyoruz.

Zaman değişti. Evet devir teknoloji devri ama bazen bu kadar da olmaz dedirten şeyler görüyoruz her yeni gün…

 Arkadaş, tutma içindekileri, söyle….

 Başkalarını düşünerek yön verme hayatına…

Üzülürsün, kırılırsın, yıpranırsın…

Bir zaman sonra da farkında olmadan dağılırsın…

Kaybolma, sen bize lazımsın...

 

manavgat manavgat haberleri irem anur köşe yazıları
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet ERSOY     2016-11-18 İrem Hanım çok güzel bir yazı olmuş çok teşekkürler.Emeğine sağlık. ama bazen içini dökemiyor insan veya dökmemesi gerekiyor belkide bazı şeyleri içinden geçenleri karşısındaki insana söylediğinde çok farklı tepkiler alabilir insan.Ben korkuyorum mesala başka bir yolu yokmudur bu işin?
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti