Advert

Halkın doktoru Kara'dan Cumhurbaşkanı'na çobanlık dersi!

CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Ben çobanım" açıklamasına sert tepki gösterdi.

Halkın doktoru Kara'dan Cumhurbaşkanı'na çobanlık dersi!
Bu içerik 648 kez okundu.
Advert

Dr. Niyazi Nefi Kara, “5 koyun versek güdemeyecek zihniyetin beslediklerinin 15 Temmuz gecesi neler yaptığını birebir yaşadık” dedi.

“Gelir adaletini Sağlamadan Vergi Adaletini Sağlayamazsınız”

CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara, Kamu Mali Yönetimi Kanunu görüşmeleri esnasında söz aldı. Araçlardaki ÖTV’lerin düzenlendiği madde üzerine konuşan Kara, düzenlemenin vergi adaleti getireceğine dair inançlarının olmadığını ifade etti.

Hükümete “Gelir adaletini sağlamadan vergi adaletini sağlayamazsınız” diye seslenen CHP’li Kara, bu düzenlemenin ardında Hükümetin ceplerini doldurma niyetinin yattığını düşündüklerini dile getirdi.

Engelli Araçlarındaki KDV’nin Düşürülmesini İstedi

Araçlardaki ÖTV oranını arttırma ve azaltma yetkisini Bakanlar Kurulu’na devreden düzenlemeyi eleştiren Kara, Hükümete iktidarın engelli vatandaşların kullandıkları tekerlekli sandalyelerde yedek parça değişimlerindeki KDV’nin düşürülmesi çağrısını yaptı.

“5 Koyun Versek Güdemeyecek Zihniyet”

Konuşmasında Cumhurbaşkanının “çoban” çıkışına da değinen Kara, Cumhurbaşkanının herkesi güdülecek bir sürü olarak görmesinden AKP’li vekillerin rahatsız olup olmadığını sordu.

Gençliğinde çobanlık yaptığını hatırlatan Kara, “5 koyun versek güdemeyecek bir zihniyetin 14 yıl boyunca beslediklerinin neler yaptığını bu millet 15 Temmuz gecesi birebir yaşadı. Demokrasi için 241 vatandaşımızı şehit verdik” diyerek halkı sürü yerine koymanın o geceki iradeye de bir saygısızlık ve ihanet olduğunu belirtti.

AKP’li Vekillere Demokrasi Uyarısı

Konuşmasında AKP’li vekillere demokrasi uyarısı da yapan CHP’li Kara, “İşte o gün demokrasi size de gerektiğinde, tıpkı 15 Temmuz sonrasında Bakanlarınızın zamanında yaptığımız FETÖ ile ilgili uyarılarımızda haklı olduğumuzu belirttikleri gibi, o gün sizler de demokrasinin ve meclis iradesinin ne kadar önemli olduğu konusunda bize hak vereceksiniz” diyerek vekillerden halkın onlara verdiği vekâlet yetkisini başkalarının güdümüne sokmamalarını istedi.

 

 

 

niyazi nefi kara chp antalya recep tayyip erdoğan çoban tartışması manavgat manavgat haberleri
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti