Advert

ODA SEÇİMLERİ YAKLAŞIRKEN

2017’nin Ocak ayından itibaren birçok oda genel kurulunu Nisan ayına kadar gerçekleştirecek. Bazı odaların seçimi Kasım ayına sarkacağı gibi 2018’in Ocak ayına da sarkabilir gibi görünüyor.

ODA SEÇİMLERİ YAKLAŞIRKEN
Bu içerik 1464 kez okundu.
Advert

Sosyal medya üzerinden yapılan sataşmalara bakılırsa oda seçimlerinin kıran kırana geçeceği görülüyor. Ancak sosyal medyada gündeme gelen konuların yazanlarının feyk yani sahte hesap olması da akılların karışmasına neden oluyor.

Siyasetin bu denli yozlaşmasının ne Manavgat’a ne de ülkeye bir hayır getirmeyeceğinin artık bilinmesi gerektiği inancındayım.

Elbette ki bir grup, bir zümre iş yapabileceklerine inandıkları kişi ya da kişileri herhangi bir yere aday olarak gösterebilir ve bu yönde bir takım girişimlerde bulunabilir. Bunda eleştirilecek hiçbir yan yoktur. Böyle bir durum o grup ya da zümrenin en doğal hakkı olduğu kadar demokratik özgürlükleridir de. Ancak böylesine bir misyonu kendisine görev bilen grupların evrensel değerleri göz önünde bulundurmasının da önemi büyüktür.

Evrensel değer, her ne kadar doğmuş olunan il ve ilçede o insanlara öncelik tanınma hakkına saygı duysa da mikro milliyetçiliği asla kabul etmez.

Evrensel değer kişinin liyakatine, bilgisine, becerisine, güvenirliğine, insani ilişkisine ve yaşadığı yörenin sosyal yaşamına verdiği katkıyı baz alır ve de önemser.

Gerçi ülkede hak, hukuk ve adalet sizlere ömür Hakk’ın rahmetine kavuşmuş olsa da elbet bu kargaşadan doğru yol bulunabileceği umudumu hiçbir zaman kaybetmedim.

Zaten böyle bir umudu kaybetme gibi bir lüksümüzde yok…

Bundan dolayıdır ki buradan tüm siyasi partilerin ilçe başkanlarına açık bir çağrı yapmak istiyorum.

Hangi oda seçimi olursa olsun kapalı kapılar ardında yapılan pazarlıklarla herhangi bir adayı desteklemeyin!...

Oda başkanlarının partisi olmaz diyerek tarafsız gibi durup taraf olmaktan vazgeçin!..

Oda seçimlerine bilemediniz 5 ay ya da 1 yıl gibi bir süre kaldı. Lafı hiç eveleyip gevelemeden partiniz adına bir isim belirleyip adayımız budur diye kamuoyuna sunmanız gerektiği düşüncesindeyim.

Partinizin çıkaracağı bir aday, bütün bu sanal tartışmaları bir çırpıda ortadan kaldıracaktır. Ve adaylar partilerinin gücünü yanında hissederek çalışmalarını o yönde yürüteceklerdir.

Partili oda başkanı olur mu diye sorduğunuzu duyar gibiyim!

O zaman bende sizlere soruyorum:

Partili Cumhurbaşkanı oluyor da neden partili oda başkanı olmasın?

Haydi Ak Parti…

Haydi CHP…

Haydi MHP….

Söz söyleme sırası sizde…

Bitirin bu tartışmaları ve ayak oyunlarını…

Manavgat bu denli seviyesiz siyaseti ve gerilmeyi hakketmiyor…

RECEP MEMİLİ chp mhp akp ak parti oda seçimleri manavgat manavgat haberleri
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?