Advert

24. Yapex Fuarı Antalya'da başladı

Uluslararası Yapı Malzemeleri, İnşaat Teknolojileri, Yapı Yenileme ve Restorasyon Fuarı'nın 24'üncüsü Antalya'da kapılarını açtı.

24. Yapex Fuarı Antalya'da başladı
Bu içerik 234 kez okundu.
Advert

İnşaat sektörünün ilgiyle takip ettiği fuar ziyaretçilerini bekliyor.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Süleyman Acar, Antalya EXPO Center'daki fuarın açılışında, her ne kadar turizm ve tarım kenti olsa da inşaat sektörünün de Antalya'da önemli yer tuttuğunu söyledi.

Yapı fuarlarının belediyeler için de önemli olduğunu belirten Acar, "Bu gibi fuarlar belediyelerin yapı sektöründeki gelişmeleri ve teknolojileri takip etmesi açısından önemli. Son yıllarda kentsel dönüşüm konusunda ciddi atılımlar var. Yenisini yaparken, eskisini korumak da önemli. Bu açıdan kültürel yönü olan bu fuarlar faydalı. Yeşili çoğaltarak çevreci binalar yapmak ve eski binaları aslına uygun olarak yapmak en önemli sorumluluklarımız arasında." dedi.

Fuarın destekçileri arasında bulunan Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma (ÇEKÜL) Vakfının Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen de fuarın, değişik kesimlerden gelen yönetici ve üreticilerin duyarlılığını artırmayı hedeflediğini dile getirdi.

Sözen, "Ulusal ve uluslararası boyutta hızla gelişen teknolojiler ve geleneksel malzemelerdeki niteliği artırıcı girişimlerin üretimini yapan kesimler, bu fuarda buluşuyor ve kültürel varlıkların doğru işlevlendirilmesi için yeni iş birlikleri geliştiriyor." diye konuştu.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından fuar alanı ziyarete açıldı. 8 ana kategoride yaklaşık 300 firmanın yer aldığı fuarda, yapı sektöründeki son yenilikler ve hizmetler hakkında ziyaretçilere bilgi verildi.

Kültürel varlıklarda doğru işlevlendirmenin gerekliliği temasının vurgulanan fuarda, Tarihi Kentler Birliği üyesi 50 belediye de stant açtı. Bölgelerin tarihi ve doğal güzellikleriyle yöresel ürünlerinin tanıtıldığı stantlara davetliler yoğun ilgi gösterdi.

YAPEX, 19 Kasım'a kadar açık kalacak.

yapex fuarı yapı fuarı inşaat sektörü haberleri antalya manavgat manavgat haberleri
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı