Advert

CHP İlçe Örgütü’nden Cumhuriyet Gazetesi’ne destek

Cumhuriyet Gazetesi’ne karşı iktidar tarafından başlatılan cadı avına karşı CHP Manavgat İlçe Örgütü, Cumhuriyet Meydanı’nda Cumhuriyet Gazetesi dağıtarak basın özgürlüğünün bekçisi oldu.

CHP İlçe Örgütü’nden Cumhuriyet Gazetesi’ne destek
Bu içerik 1681 kez okundu.
Advert

CHP Manavgat İlçe Örgütü Başkanı Av. Aliye Coşar, Manavgat CHP Kadın Kolları Başkanı Neşe Gökkoca, Manavgat CHP Gençlik Kolları Sefa Şenol ve üyeleri ve Antalya CHP İl Örgütü Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci ve ekibi Cumhuriyet Gazetesi dağıtarak tutuklanan gazetecilere destek verdi.

15 Temmuz Darbe Girişimi’nin ardından başlatılan FETÖ/PDY operasyonları git gide cadı avına dönüştü. Demokrasinin basın alanında en büyük savunucularından olan Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik mesnetsiz operasyon sonucu gazetenin İcra Kurulu Başkanı Akın Atalay, Genel Yayın Yönetmeni Murat Sabuncu, yazar Kadri Gürsel ve karikatürist Musa Kart’ın da bulunduğu 10 gazete yöneticisi ve yazarı hakkında tutuklama kararı çıkarıldı. Türkiye’nin en köklü gazetesi olan Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik suçlamalara tepkiler de çığ gibi büyüyor. Basın özgürlüğü ve demokrasi savunucuları bu haksız operasyon ve tutuklamalar karşısında Cumhuriyet Gazetesi ve emekçilerinin yanında yer alıyor.

CHP Manavgat İlçe Örgütü de Cumhuriyet Gazetesi’ne destek olarak örnek bir davranışa imzâ attı. İlçe örgütü yönetici ve üyeleri, Antalya İl Örgütü Kadın Kolları Başkanı Nilüfer Deveci ve ekibi basın özgürlüğüne yapılan darbeler karşı durmaya devam edeceklerini belirtti.

Başkan Av. Aliye Coşar, “CHP olarak, demokrasiye ve basın özgürlüğüne karşı FETÖ/PDY operasyonu adı altında yapılan bu saldırılara karşı duracağız. Demokrasinin sesi olan gazetecilerimizin CHP olarak yanlarında olmaya ve haklarını savunmaya devam edeceğiz.” dedi.

chp manavgat chp ilçe örgütü aliye coşar neşe gökkoca sefa şenol nilüfer deveci fetö/pdy cumhuriyet gazetesi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı