Advert

CHP'li Kara: Özelleştirme insanları piyasaya terk etmek olur!

CHP Antalya Milletvekili ve CHP Sağlık Komisyonu Üyesi Dr. Niyazi Nefi Kara, Sağlık Bakanlığı Bütçesi görüşmeleri sırasında yaptığı konuşmada, insanları piyasanın vicdanına terk etmeyin çıkışında bulundu.

CHP'li Kara: Özelleştirme insanları piyasaya terk etmek olur!
Bu içerik 1038 kez okundu.
Advert

Dr. Niyazi Nefi Kara, sağlık alanındaki sorunlar hakkındaki görüşlerini bütçe görüşmelerinde paylaştı.

CHP Antalya Milletvekili ve CHP Sağlık Komisyonu Üyesi Dr. Niyazi Nefi Kara, Sağlık Bakanlığı Bütçesi görüşmeleri sırasında “Sağlıkta Şiddet”, “Hekimlerin Özlük Hakları” ve “Üniversite Hastanelerinin Borçları”na dikkat çekti.

CHP Antalya Milletvekili ve CHP Sağlık Komisyonu Üyesi Dr. Niyazi Nefi Kara, Plan Bütçe Komisyonunda devam eden 2017 yılı bütçe görüşmeleri esnasında Sağlık Bakanlığının 2017 bütçesi üzerine söz alarak Türkiye’deki sağlık sisteminin ve sağlık personellerinin sıkıntılarına dikkat çekti.

Sağlıkta Şiddet Çalışmaları Tozlu Raflarda

Sağlık Personellerinin karşı karşıya kaldığı şiddet olaylarının her geçen gün arttığına dikkat çeken Kara, komisyon görüşmeleri devam ederken kendisine ulaşan bir haberi Sağlık Bakanı ile paylaşarak Samsun’da bir doktorun hasta yakınları tarafından darp edildiğini belirtti. Siyasi iradenin her defasında söz verdiğini, muhalefet partileri ile birlikte çalışmalar yapıldığını ancak sonunda tüm çalışmaların tozlu raflarda kaldığını belirterek iktidarın sağlık personellerine yönelik şiddeti durdurmak için herhangi bir adım atmamasını kınadıklarını ifade etti. 

Sağlık Çalışanlarının Huzur ve Güvenliğini Sağlamaya Davet Etti

Sağlık çalışanlarının özlük haklarına da dikkat çeken CHP’li Kara, sağlık çalışanlarının mutsuz ve geleceklerinden umutsuz olduğunu belirtti. “Sağlık çalışanlarının huzurunu ve güvenliğini sağlamazsanız, vatandaşın sağlığını koruyamazsınız” diyen Kara, CHP olarak bu konularda iktidar ile çalışmaya hazır olduklarını söyledi.

Özelleştirme ve Taşerona Dikkat Çekti

Sağlıkta özelleştirme ve taşeronlaşmasının bir an evvel son bulması gerektiğini vurgulayan CHP Sağlık Komisyonu Üyesi Dr. Niyazi Nefi Kara, “Bütçelerdeki açığı kapatmak için sağlığı ve eğitimi kullanırsanız bu ülkenin insanlarını piyasaya terk ederek en büyük ihaneti yapmış olursunuz” sözleri ile Hükümete yüklendi.

Görüşmelerde “Tütün Kullanımı” ve “Uyuşturucu Kullanımı”ndaki artışın önüne geçilmesi gerektiğine de dikkat çekildi. CHP olarak bu alanlarda Hükümete her türlü desteği vermeye hazır olduklarını ifade Kara, tedavi merkezlerinin yetersizliğinin de bu mücadelede bir sorun teşkil ettiğinin altını çizdi.

Üniversite Hastanelerinin Borçları

Üniversite Hastanelerinin Borçları ile ilgili daha önce CHP Sağlık Komisyonu olarak hazırladıkları raporu hatırlatan Kara, 5 katrilyona yaklaşan borçlar nedeniyle akademik ve bilimsel çalışmalar yapması gereken Üniversite Hastanelerinin hizmet verme de büyük sıkıntılar ile karşı karşıya olduklarını belirtti.

Görüşmelerde Sağlık Bakanına Antalya Kepez’de yapımı süren Devlet Hastanesi, iki yıl önce temeli atılan ancak ihalesi altı ay önce yapılan Finike Devlet Hastanesi ile Alanya Bölge Hastanesinin ne zaman açılacağını da soran CHP’li Kara, bu sorularına yanıt alamadı.

 

 

 

niyazi nefi kara sağlık bakanlığı özelleştirme chp chp haberleri manavgat manavgat haberleri politika haberleri
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı