Advert

Mahalle muhtarlarına Çanakkale gezisi!

Manavgat Belediyesi, mahalle muhtarları ve aileleri için “Çanakkale Gezisi düzenledi.

Mahalle muhtarlarına Çanakkale gezisi!
Bu içerik 443 kez okundu.
Advert

1 gece konaklamalı, 2 günlük Çanakkale gezisine Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, belediye başkan yardımcıları, 106 mahalle muhtarından 92 mahalle muhtarı, eşleri, çocukları ile yerel basın mensupları katıldı.

Sözen, otel kapısında karşıladı

Muhtarlar ve aileleri, Cuma günü sabah erken saatte Manavgat’tan 4 otobüs olarak Çanakkale’ye hareket etti. Keyifli bir seyahatin sonunda akşam saatlerinde konaklayacakları otele varan muhtarlar ve ailelerini Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, kapıda karşıladı. Başkan Sözen, akşam yemeğinden sonra, otel konferans salonunda anlamlı bir “Hoşgeldiniz” konuşması yaptı. Sözen konuşmasında 250 bin şehidin yattığı Çanakkale’nin tarihimizdeki değeri ve önemine değinerek, bu değerleri gelecek nesle aktarmak istedikleri için bu anlamlı geziyi düzenlediklerini söyledi.

Savaş alanı ve şehitlikler ziyaret edildi

Muhtarlar ve değerli eşlerine bu geziye katıldıkları için teşekkür eden Başkan Sözen, “Bu topraklarda bugün özgürce yaşıyorsak şehitlerimiz sayesindedir. Şehitlerimizin kahramanlıklarını unutmamak, hatırlamak ve hatırlatmak gerektiği bilinciyle görev yapıyoruz. Türkiye’de birlik ve beraberliğe en çok ihtiyacımız olduğu bir dönemde buradaki buluşmamız son derece anlamlı ve önemli. Çanakkale’de şehitlerimizi ziyaret edeceğiz. Gezilerimiz devam edecek. Hepinize geldiğiniz ve bizlerle olduğunuz için teşekkür ederiz” dedi.  Mahalle muhtarları Cumartesi günü ise profesyonel rehberler eşliğinde Çanakkale savaş alanı ve şehitlikler ziyaret edildi. Muhtarlar ve eşleri Çanakkale’de şanlı bir tarihin nasıl yazıldığını, ecdadımızın bu ülkeyi nasıl savaşarak kazandıklarını yakından görme fırsatı buldu. Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de gezinin her anında yer aldı. Şehitlik ziyaretlerinde Çanakkale’de şehit olan Manavgatlı yakınlarını da bulmaya çalışanlar oldu. Şehit yakınlarını bulan Manavgatlılar, Başkan Sözen’le birlikte bol bol dualar etti ve duygusal anlar yaşadı. Mahalle muhtarları ve eşleri, böylesine anlamlı bir gezi düzenlediği için Başkan Şükrü Sözen’e teşekkür etti. 

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen ÇANAKKALE ŞEHİTLİĞİ Çanakkale Gezisi Manavgat Muhtarları Belediye Gezisi Manavgat Haberleri
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı