Advert

Muratpaşa'da Sokak Hayvanları Festivali düzenlendi

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, 3’üncüsü gerçekleştirilen ‘Sokak Hayvanları Festivali’nde “Ortak kullanım alanlarımızı hayvanlarımızla paylaşmayı içimize sindireceğiz ancak çevre ve toplum sağlığına koruyarak bunu gerçekleştireceğiz” dedi.

Muratpaşa'da Sokak Hayvanları Festivali düzenlendi
Bu içerik 144 kez okundu.
Advert

Muratpaşa Belediyesi’nin ‘Sokakta Sahipsiz Hayvan Kalmasın’ sloganıyla 3’üncüsü gerçekleştirdiği ‘Sokak Hayvanları Festivali’ Falez-2 Park’ta düzenlendi.

SOKAK HAYVANLARI FESTİVAL'DE YENİ YUVALARINA KAVUŞTU

Çocuklar için animasyon gösterileri ve oyunlarla başlayan festivalde Muratpaşa Belediyesi Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezi’nde yeni yuvalarını bekleyen 4 ayakları dostlarımız da festivalle yeni evlerine kavuştu. Gün boyu konserle devam eden festivalde ‘Sokak Hayvanları’ konulu fotoğraf yarışmasının sonuçları da açıklandı. Kedi ve köpek fotoğrafları olmak üzere 2 ayrı kategoride yarışmaya katılan fotoğraflar gün boyu festival alanında sergilendi, festival konukları beğendikleri fotoğraflar için oy kullandı.

Oylamanın ardından dereceye giren fotoğraflar açıklanırken Yarışmada birinci olan eser sahiplerine 15-17 Aralık 2016 tarihinde çift kişilik Kapadokya turu, 2'nci olanlara Engelsiz Cafe'de çift kişilik yemek, 3'üncü olanlara ise Teneffüs Park'a aileleri ile birlikte ücretsiz giriş hediye edildi.  

"MURATPAŞA'DA HAYVAN SEVGİSİ VE BİLİNCİ OLUŞTURULACAK"

Belediye Başkanı Ümit Uysal, festivalde yaptığı konuşmada Muratpaşa’da hayvan sevgisini ve buna yönelik bilinci oluşturmak, cadde ve sokakları hayvanlarla buluşturmak ve barıştırmak, çocukları ve hayvan korkusu yaşayan komşuları için önemli çalışmalar yürütüldüğünü söyledi. Başkan Uysal, “Ortak kullanım alanlarımızı hayvanlarımızla paylaşmayı içimize sindireceğiz ancak çevre ve toplum sağlığına koruyarak bunu gerçekleştireceğiz. Bu işi ancak karşılıklı duyarlılık ve dayanışmayla çözebiliriz” diye konuştu.

Bu çerçevede ‘Sokakta Sahipsiz Hayvan Kalmasın’ sloganıyla yılda iki kez gerçekleştirilen ‘Sokak Hayvanları Festivali’nin talep olması halinde çoğaltabileceklerini dile getiren Başkan Uysal, “Ayrıca 5 Kasım’da hizmete açtığımız Teneffüs Park’ta hayvan sahiplendirmesi yapıyoruz. Teneffüs Park Pazartesi hariç haftanın her günü açık” dedi. 

Antalya Muratpaşa Sokakta Sahipsiz Hayvan Kalmasın Sokak Hayvanları Festivali Ümit Uysal Antalya Haberleri Manavgat Haberleri
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?