Advert

Sosyal Uyum Merkezleri'nden biri Antalya'ya açılıyor

AKP Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Antalya’da geçtiğimiz ay açılışı gerçekleştirilen AMATEM’in ardından uyuşturucu bağımlıları için çok önemli bir merkezin daha açılacağını söyledi.

Sosyal Uyum Merkezleri'nden biri Antalya'ya açılıyor
Bu içerik 397 kez okundu.
Advert

Uyuşturucu bağımlılarının tedavileri sonrası topluma uyumlarının kolaylaştırılmasının amaçlandığını söyleyen Enç, “Bu merkez ile gençlerimiz tedavi sonrasında topluma daha kolay adapte olabilecek” dedi.

5 SOSYAL UYUM MERKEZİ'NDEN BİRİ DE ANTALYA'DA

2016-2018 yıllarını kapsayan Uyuşturucuyla Mücadele Eylem Planı doğrultusunda Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından İstanbul, Ankara ve Antalya olmak üzere 3 pilot ilde 5 adet Sosyal Uyum Merkezi açılacak. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın 2017 yılı bütçe komisyon görüşmelerine katılan AKP Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç; “Aile ve Sosyal Politikalar Bakanımız Sayın Fatma Betül Sayan Kaya, bütçe komisyon görüşmelerinde Antalyamız için önemli bir müjde verdi. 2017 yılı Ocak ayından itibaren açılması öngörülen Sosyal Uyum Merkezi’nde tedavisini başarı ile tamamlayan ve uyuşturucu bağımlılığını yenen kişilerin topluma yeniden adapte olması için hizmet verilecek. Merkezlerde, bağımlılıktan kurtulanlara psiko-sosyal destek, topluma uyum, kötü alışkanlıklardan uzak durma gibi konularda destek olunması planlanırken, buralarda görevlendirilecek personele de bakanlık tarafından özel eğitim verilecek. Önemli projelere imza atan bakanlığımız uyuşturucuyla mücadeleye devam ediyor. Sayın Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya’ya bu önemli merkez için teşekkür ederiz” dedi.

"CUMHURBAŞKANI VE BAŞBAKAN'IN ANTALYA'YA ÖZEL İLGİSİ VAR"

AKP Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım’ın Antalya’ya özel ilgisi olduğunu ifade ederek, “Kabinede yer alan Dışişleri Bakanımız Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’na Antalya’ya bu hizmetlerin kazandırılmasında sağladığı büyük destekler dolayısıyla, teşkilatımız ve milletvekili arkadaşlarımız adına ayrıca teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Ak Parti hükümetlerinin yollar, köprüler, havalimanları, hızlı trenler, hastaneler, adliyeler, okullar gibi önemli yatırımların yanı sıra çok önemli sosyal projelere imza attığını söyleyen AKP Antalya İl Başkanı Rıza Sümer ise, “Maalesef madde bağımlılığı uzun süredir özellikle gençlerimizi tehdit eden sosyal bir sorun idi. Ancak, hükümetlerimiz döneminde bu önemli sosyal yaranın tedavisi için ciddi çalışmalar yürütüldü. Yine önemli bir aşama olan tedavi sonrası aşamalar için de önemli projeler uygulanmaya başladı. Sosyal Politikalar Bakanlığımız tarafından Antalya’ya çok önemli bir merkez açılıyor. İnşallah, madde bağımlılığı tedavisi sonrası bu merkezde topluma daha kolay adapte olabilmeleri sağlanacak. İstanbul ve Ankara’nın yanı sıra Antalya için projelendirilen bu önemli merkez için Sayın Bakanımız Fatma Betül Sayan Kaya hanıma çok teşekkür ederiz” dedi.

Uyuşturucu Madde Bağımlılığı AKP Antalya Milletvekili Gökçen Özdoğan Enç AMATEM Uyuşturucuyla Mücadele Eylem Planı Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Rıza Sümer Fatma Betül Sayan Kaya Sosyal Uyum Merkezleri Manavgat Manavga
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı