Advert

Turizmin göbeğinde hapishane: Manavgat'a cezaevi yapılacak

Manavgat yapılacak yatırımlarla turist ve öğrenci beklerken, Turizmin göbeğine inşa edilecek hapishane ile mahkûm geliyor.

Turizmin göbeğinde hapishane: Manavgat'a cezaevi yapılacak
Bu içerik 16455 kez okundu.
Advert

GÖZÜN AYDIN MANAVGAT MAHKÛM GELİYOR

Adalet Bakanlığı’nın aldığı karar ile Manavgat’ın Ilıca Mahallesine 380 dönümlük alan Cezaevi yapılması kararlaştırıldı. Manavgat’taki mahkûmların Alanya Cezaevine nakledilmesinde meydana gelen sıkıntılar ve bu durumun mahkûm ailelerine maddi külfet oluşturduğunu dikkate alan Adalet Bakanlığı, Manavgat’a bir cezaevi yapmayı uygun gördü. Manavgat’a yapılması planlanan cezaevinin yerini ise Ilıca Mahallesi’nde bulan Bakanlık, 380 dönümlük alana cezaevi yapmaya karar verdi ve en kısa zamanda da cezaevi inşasına başlanacağı bildirildi.

ÜNİVERSİTEYE VERİLMEDİ CEZAEVİ OLDU

Bugün Adalet Bakanlığının cezaevi yapmayı planladığı 380 dönümlük araziyi yıllar önce özel bir üniversite istemiş, dönemin Ilıca Belediye Başkanı Rafet Ünal ise bu bölgeyi devlet üniversitesine vermek için gelen talebi geri çevirmişti. Rafet Ünal tarafından eğitim için ayrılan bu alana bugün cezaevi yapılacak. Büyükşehir yasasından önce köy tüzel kişiliğine ait olan 380 dönümlük bu alan, 6360 sayılı büyükşehir yasası yürürlüğe girdikten sonra Büyükşehir Belediyesi’ne devredildi.

TURİST VE ÖĞRENCİ DEĞİL, MAHKÛM GELECEK

Ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik krizi en çok hisseden bölgelerden biri Manavgat. Turizm sezonun kötü geçmesi, altyapı ve yol çalışmalarıyla adeta şantiyeye dönmesi Manavgat esnafının kepenk kapatma noktasına kadar getirdi. Tamamen turizm odaklı bir ticareti olan Manavgat’ın kış sezonunun ekonomik açıdan daha rahat geçirilmesi için üniversitenin elzem olduğunu düşünen yetkililerin ve vatandaşın, üniversite beklerken cezaevi açılmasına ne gibi tepki göstereceği de merak konusu.

BU ALANI KİM TAVSİYE ETTİ

Adalet Bakanlığı cezaevi için Manavgat’a gelerek bazı araştırmalarda bulunduğu biliniyor. Acaba Adalet Bakanlığının yapacağı cezaevi başka bir alana yapılamaz mıydı? Bu alanı Adalet Bakanlığı yetkililerine kim önerdi. Bu alan cezaevi olarak değil de üniversite, hastane veya spor alanı olamaz mıydı?

MANAVGAT HALKI YATIRIM BEKLİYOR

Manavgat halkı ekonomik sıkıntıdan kurtulmaları adına ve Manavgat’ın gelişimine katkı sağlayacak yatırımlar bekliyor. Manavgat halkı okul, hastane veya spor alanlarının Manavgat’ta çoğalmasını beklerken bölgeye hiçbir şekilde katkı sağlamayacak bir cezaevinin yapılmasına tepki gösteriyor. Manavgat’ın cezaevi ihtiyacı mutlaka vardır. Fakat öncelikli olarak eğitim, turizm, sağlık ve spor gibi konularda yatırım yapılması gerektiğini savunan Manavgatlılar, Manavgat’a üvey evlat muamelesi yapılmasına da anlam veremiyorlar. 

manavgat cezaevi manavgat hapishane

manavgat manavgat haber manavgat cezaevi
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı