Advert

ŞOFÖR ESNAFININ DİKKATİNE!..

Manavgat Psikoteknik SRC Eğitim Hizmetleri Danışmanlık ve Ticaret Ltd. Şti. işletme ortakları Hilmi Kısa ile Durmuş Turan SRC eğitim ve eğitim merkezleri hakkında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından bir dizi değişikliğe gidilmesi nede

ŞOFÖR ESNAFININ DİKKATİNE!..
Bu içerik 229 kez okundu.
Advert

Bakanlığın yaptığı değişiklikler nedeniyle şoför esnafını bilgilendirme gereği duyduklarını dile getiren Hilmi Kısa ve Durmuş Turan yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Bu güne kadar Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen SRC-ÜDY-ODY (Mesleki Yeterlilik Belgesi) Eğitimleri ile ilgili her türlü iş ve işlemler 1 Ocak 2017´den itibaren Millî Eğitim Bakanlığına devredilecektir. Edinilen bilgiye göre SRC 5 (ADR) için herhangi bir devir planlanmamaktadır. Yani gerek eğitim merkezleri ve gerekse kursiyerlerimize muhatap Milli Eğitim Müdürlükleri olacaktır.

Bu çerçevede Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğü tarafından bir duyuru yapılmıştır. Bu duyuruda; “Karayolu Taşıma Kanunu Kapsamında Yapılan Mesleki Yeterlilik Eğitimi ve Sınav İşlemlerinin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığından Millî Eğitim Bakanlığına Devredilmesine İlişkin Protokol 27 EKİM 2016 tarihinde imzalanmıştır” denilmektedir.

 

 

SON TARİH 15 ARALIK 2016

Bu geçiş sürecinde ikinci bir duyuruya kadar 15 Aralık 2016 tarihinden itibaren mevcut eğitim merkezlerinde eğitim dönemi açılmasına izin verilmeyecektir. Bu noktada SRC belgesi almak isteyen şoför esnafının gerekli tedbiri bir an önce alması gerekmektedir.

Gerek kursiyerlerimizin ve gerekse kursiyer adaylarımızın 2017 yılında yaşanması muhtemel belirsizliklerden olumsuz yönde etkilenmemeleri için Manavgat Psikoteknik SRC Eğitim Merkezi olarak Kasım ayı içerisinde en geç 15 Aralık 2016 tarihine kadar eğitimlerimiz bitecek şekilde SRC 1-2-3-4 Eğitimlerini sürücü arkadaşlara aldırıp 30 Nisan 2017 sonuna kadar yapılacak 4 Bakanlık sınavına hazır hale getirmeyi hedeflemekteyiz. Kursiyerlerimize, kursiyer adaylarımıza, işletme sahiplerine ve kamuoyuna saygıyla duyurulur.

manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti