Advert

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI HASAN ÖZ’ÜN 10 KASIM MESAJI

Ak Parti Manavgat İlçe Teşkilat Başkanı Hasan Öz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, aramızdan ayrılışının 78. Yıldönümü nedeniyle bir anma mesajı yayımladı.

AK PARTİ İLÇE BAŞKANI HASAN ÖZ’ÜN 10 KASIM MESAJI
Bu içerik 564 kez okundu.
Advert

Öz mesajında, “Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük komutan, devlet adamı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, aramızdan ayrılışının 78. yılını, sevgi, saygı ve özlemle anıyoruz.

Türk Milleti, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde verdiği milli mücadele ile bağımsızlığını, milli birlik ve beraberliğini güçlendirme, devletini sonsuza kadar yaşatma azim ve kararlılığını tüm dünyaya sergilemiştir.

Onun eşsiz askeri dehası ve milletine yol gösteren engin fikirleri hâla tazeliğini korumaktadır.
Gazi Mustafa Kemal Atatürk; her şart altında insanımıza güvenilmesi gerektiğini, milletimizin neleri başarabileceğini tüm dünyaya göstermiştir. Başarıları, eserleri ve geleceğe yönelik yüksek öngörüleriyle Atatürk, Türk milletinin yazgısını ve tarihin akışını değiştirmiş, insanlığın yetiştirdiği büyük kişilikler arasındaki unutulmaz yerini almıştır.

Atatürk’ün, Türk Milletine hedef gösterdiği çağdaş uygarlık düzeyini yakalamak ve demokrasi, barış ve özgürlük içerisinde yaşayan güçlü ve milli bir devlet olma yolunda milletimiz büyük mesafeler kat etmiştir.  Türkiye Cumhuriyeti Devleti, geçmişte olduğu gibi gelecekte de bütün milletin “Tek Millet, Tek Devlet” İlkesine bağlı kalması suretiyle devam edecek ve O’nu hiçbir güç bölüp parçalayamayacaktır.

Türk gençliği; Atatürk’ün gençliğe hitabesinde bize işaret ettiği “gaflet ve dalâlet ve hatta hıyanet içinde bulunanlar’’ karşısında daima uyanıktır; milli menfaatlerini, düşmanlarına rağmen her şartta savunmaya hazırdır.

Ölümünün 78. Yılında Türk milleti olarak Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasına ve bizlere bıraktığı mirasa olan bağlılığımızı yineliyor ve tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz” dedi.

manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı