Advert

HERKES SEVER LAKİN HER GELEN BİR GÜN GİDER…

Diyeceğim o ki; günümüz şartlarına göre herkes sever ama her gelen bir gün gider…

HERKES SEVER LAKİN HER GELEN BİR GÜN GİDER…
Bu içerik 1506 kez okundu.
Advert

Sanma ki her koşa koşa gelen ömürlük sende kalır…

Sanma, gitmeyecektir…

Her gelen bir gün mutlaka o veya bu sebeple gidecektir. Hatta bazıları daha gelirken nasıl gideceğinin planlarını yapar.

Sevgi dediğimiz kutsal varlık o kadar basitleşti ki!

Basit insanlar basit duygularla basit hayatlar yaşar oldu.

Ne kırmızı güllerin anlamı kaldı ne de bembeyaz orkidelerin. Bir aşkı başlamak da bitirmek de tek bir klavyenin tuşuna bakıyor artık.

Tek mesajla başlayıp, tek mesajla bitebiliyor. Nerde kaldı efsane Leyla ile Mecnun, Ferhat ile Şirin, Aslı ile Kerem? Unutuldu gitti ve de bitti.

Teknolojinin hayatımıza girmesiyle birlikte yitirdik bütün duygularımızı aslında. Teknoloji düşmanı bir antika değilim aslında. Sadece amacının dışında kullanılmasına kızıyorum. Kızmak az kalır çıldırıyorum.

Geçtiğimiz günlerde, bankada sıramın gelmesini beklerken iki kadının kendi aralarında konuşmalarına şahit oldum.

Biri diğerine; ‘ Ah be Sultan ne yapacağım ben böyle? İnternetten tanıştığım üçüncü adam da yalancı çıktı’ dedi.

Tam şoka girmek üzereydim ki diğer kadın da derinden bir kahkaha atarak arkadaşını onaylarcasına devam ettirdi konuşmayı; ‘ hiç üzülme yeni bir site kurmuşlar, sadece gerçek bilgilerini verenleri siteye alıyorlarmış, daha düzgün insanlar üye oluyor’ demesin mi?

O an başımdan aşağı kaynar sular döküldü. Neye uğradığımı şaşırdım. ‘DAHA DÜZGÜN İNSANLAR O SİTEYE KABUL EDİLİYORMUS’ ne demek ya? Gülüyoruz ağlanacak halimize…

Konuşma biraz daha devam edince, iki kadının da evli olduğunu öğrendim. O an bulunduğum yerden bir an önce çıkmak istedim.

Kimsenin yaşadığı hayatı yargılamak değil amacım. Hani bir deyim var ya; ‘ Her koyun kendi bacağından asılır’. Sorun bu kafa yapısında olan insanların gün geçtikçe çoğalmaları. Her geçen gün büyüyorlar. Bu tür sorunlar, aile birliklerini bozmakla kalmayıp, akabinde de çeşitli vakalara sebebiyet veriyor. Şöyle ki; bahsi geçen kadınların eşleri, aileleri bu durumda öğrendiğinde çok çirkin olaylar yaşanıyor. Cinayete kadar gidebiliyor sonuçları.

Diyeceğim o ki; günümüz şartlarına göre herkes sever ama her gelen bir gün gider…

manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?