Advert

MASMO’DAN GÖRKEMLİ CUMHURİYET BALOSU

Cumhuriyetin 93. Yıl kutlamaları kapsamında Manavgat Mali Müşavir Odası’nın (MASMO) düzenlediği Cumhuriyet Balosu'nda tam bir coşku yaşandı.

MASMO’DAN GÖRKEMLİ CUMHURİYET BALOSU
Bu içerik 1552 kez okundu.
Advert

Konuklar karanfillerle karşılandı

 

MASMO yöneticileri konukları salona giriş kapısında karanfillerle karşılayarak, Atatürk’ün kadına verdiği önemi bir kez daha hatırlatmış oldular. MASMO Başkanı Nezih Özgenç açılış konuşmasında Cumhuriyet sevdasını anlattı. Sanatçı Onur Gök ve orkestrasının Cumhuriyet ezgileri salonu coşturdu. Cumhuriyet Balosu’na TÜRMOB Genel Sekreteri Yücel Arıkan, Antalya İl Oda Başkanı Emrullah Tayfun Çavdar, CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem, civar ilçelerin oda şube başkanları, Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan, MESO Başkanı Hasan Çelik, STL’ların temsilcileri ile çok sayıda meslek mensubu katıldı.

 

 

LRS Port River Hotel & Spa Salonu’nda yemekle başlayan Cumhuriyet Balosu’nda davetlileri eşi mimar Seval Özgenç’le birlikte karşılayan MASMO Başkanı Nezih Özgenç, açılış konuşmasında önemli mesajlar verdi.

 

“Yüreğimiz Cumhuriyet diye çarpıyor”

Cumhuriyetin 93. Yılı şerefine bir araya gelen konuklara ve meslektaşlarına odanın kuruluş aşamasından bu güne gelene kadar geçirdiği evreler hakkında kısa bir bilgi veren Özgenç emeği geçenlere teşekkür etti. Başkan Özgenç konuşmasında, "Cumhuriyet nedir, niye tutturduk Cumhuriyet diye, biz deli miyiz? Evet deliyiz, sevdalıyız. Yüreğimiz Cumhuriyet diye çarpıyor. Cumhuriyet evrensel değerler üzerine kurulmuştur, bir fazilettir. İnsan haklarına dayalı, erdemli bir yönetim biçimidir. O yüzden sevdamız büyüktür; düşmanlarımız da büyüktür. 1921 yılında Mustafa Kemal'in en yakın dava arkadaşları bile hilafetin, saltanatın kaldırılmasına karşı dururken Yüz Yılın Dâhisi'nin Cumhuriyet mücadelesi büyük olmuştur. " dedi.

 

 

"Geçmişi irdelemezsek geleceği aydınlatamayız"

Cumhuriyet'in kuruluş günlerine ilişkin anektodlardan örnekler veren Özgenç, doksan üç yıl içinde kaybettiğimiz Cumhuriyet sevdalısı demokrasi şehitlerini de andı. Başkan Özgenç, "Tarihin acı anılarını paylaşarak sizleri hüzünlendirdim; ancak geçmişi irdelemezsek geleceği aydınlatamayız." dedi. Başkan Özgenç, 93. Yıl mesajını, "Cumhuriyet Çınarının 93. yılını kutladığımız bugün, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün ruhunda çiçeklerin açtığı gündür bugün. O'na giderek artan Cumhuriyet düşmanları karşısında "merak etme, bizler tüm düşmanlara karşı ülkemizi ve kurduğun Cumhuriyeti korumaya and içtik, buradayız, devrimlerinin bekçisiyiz" dediğimiz gündür bugün. Cumhuriyet Bayramı'nız kutlu olsun." sözleriyle tamamladı.

 

"Doksan yıllık bir Cumhuriyet henüz gençtir"

MASMO Başkanı Nezih Özgenç’in ardından konuşma yapan TÜRMOB Genel Sekreteri Yücel Arıkan, ülke tarihinde doksan üç yıllık Cumhuriyet'in henüz genç olduğuna vurgu yaparak, "Genç kavramı eleştirilecek şeyler yapan olarak algılanabilir. Cumhuriyet bu ülkenin sahip olduğu en değerli yönetim tarzıdır. Cumhuriyet daha çok 93 yıllar ilelebet payidar kalacak. Cumhuriyetimizin 93.yılı kutlu olsun" dedi.

 

 

“Manavgat’ın yeri çok ayrı”

Kendisinin Akseki / Cevizli doğumlu olduğunu hatırlatan Arıkan, “Manavgat’ı ayrı bir önemsiyorum. Buradaki çalışma arkadaşlarımın hangi zor şartlarda bu odayı kurduklarının da bilincindeyim. TÜRMOB Genel Merkezi olarak her zaman Manavgat’ımızın yanında olacağımızı bilmenizi isterim” diyerek sözlerini noktaladı.

 

 

Ruhsatlarını aldılar

Sunuculuğunu Derya Gül Kaymak’ın yaptığı Cumhuriyet Balosu’nda Mali Müşavir Mesut Solkol plaketle ödüllendirilirken, meslek hayatlarına başlayacak olan Süleyman Ertuğrul, Emel Yılmaz ve Ahmet Güner’e ruhsatları takdim edildi.

 

 

Onur Gök geceye renk kattı

Geceye renk katan Onur Gök ve Orkestrası geniş repertuarı ve özellikle Cumhuriyet'in ilk yıllarına ait söyledikleri parçalarla davetlileri büyüledi. Cumhuriyet ezgileri ve kahramanlık türkülerini hep bir ağızdan ve ellerinde Türk bayraklarıyla söyleyen Cumhuriyet sevdalısı davetliler ellerinde Türk bayraklarıyla seslendirilen parçalara eşlik ettiler. 

 

manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?