Advert

MATSO 17 ülke seyahat acentesi yetkilisine Manavgat'ı gezdirdi

Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası (MATSO) ve Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) işbirliği ile turizmde pazar ve ürünü çeşitlendirmek amacıyla

MATSO  17 ülke seyahat acentesi yetkilisine Manavgat'ı gezdirdi
Bu içerik 218 kez okundu.
Advert

17 ülkeden seyahat acentesi müdürü, gazeteci ve o ülkelerde görev yapan Türk Hava Yolları (THY) müdürlerinden oluşan 321 kişilik heyet için Manavgat tanıtım turu düzenlendi.

 

Manavgat, Mena ülkeleri için vatandaşları için güzel bir tatil bölgesi

Antalya Valiliği himayesinde BAKA, Türkiye Yatırım Destek Ve Tanıtım Ajansı ve Serik Belediyesi,   işbirliği (Kuzey Afrika ve Körfez ülkesi 17 ülkeden oluşan) Mena ülkelerinden inden 246 seyahat acentesi müdürü, 41 Gazeteci ve 24 Türk Hava Yolları yetkilisinden oluşan heyet için Antalya tanıtım turu düzenlendi. Antalya şehir merkezini gezen heyet için hazırlanan turun Manavgat-Side bölümü ise MATSO ve BAKA işbirliği ile gerçekleşti. MATSO-BAKA işbirliği ile Manavgat ve Side’nin tarihi ve turistik yerleri gezen heyet için daha sonra Manavgat Irmağı’nda tekne turu düzenlendi. Manavgat ırmağında Boğaz mevkiine kadar tekne ile gezen heyet daha sonra Manavgat Şelalesine ziyaret etti. Heyet burada hatıra fotoğrafı çektirdi.  Heyete MATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Güneş ve BAKA Antalya Koordinatörü Osman Erol Saraydere eşlik etti. Heyet Manavgat ilçesinin gezmesinin ardından ilçeyi çok beğendiklerini belirterek Manavgat'ın Mena ülkeleri için çok güzel tatil bölgesi olduğunu ifade ettiler.

 

 

Güneş, “Mena ülkelerinden Manavgat’ta daha fazla misafir ağırlamak istiyoruz”

MATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hüseyin Güneş Mena ülkelerinden gelen 321 kişilik gurubu hitaben yaptığı konuşmada heyeti Manavgat’ta ağırlanmaktan mutluluk duyduklarını söyledi. Heyete Manavgat ve Side turizmi ile ilgili bilgiler veren Güneş, İlçe olarak yılda yaklaşık 4 milyon turist ağırladıklarını söyledi.  Güneş, Mena ülkelerinden bölgede daha fazla misafir ağırlamak istediklerini kaydetti.  Manavgat’ın tarihi ve turist yapısıyla ilgili bilgilerde veren Güneş, ilçenin 200 binin üzerinde turizm belgeli yatak sayısına sahip olduğunu belirtti.  Manavgat’ın en önemli gelir kaynağının turizm olduğunu kaydeden Güneş, tarım ve ticaretinde önemli gelir kaynaklarından olduğunu ifade etti.

 

MATSO olarak turizmde pazar ve ürünü çeşitlendirmek için çaba gösteriyoruz

MATSO olarak turizmde pazar ve ürünü çeşitlendirmek için çaba gösterdiklerini kaydeden Güneş “Turizmdeki alternatif pazarlarla bu riski ortadan kaldırmaya çalışıyoruz. Bu kapsa Mena ülkelerinden seyahat acentesi yetkisi, gazeteci ve o ülkelerde görev yapan gazetecilere ilçemizi gezdirerek tanıttık” dedi.

manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı