Advert

İLÇE SEÇİM MÜDÜRLÜĞÜ’NE SORUYORUM!...

Türkiye Gençlik Teşkilatı (TGT) Manavgat İlçe Başkanı Soner Saltan imzalı “GENÇLİK BAŞKANLIK İSTİYOR” yazılı bir pankart Antalya Caddesi’nin trafikçe en işlek kavşağına yetkililerden izin alınmadan asılıyor.

İLÇE SEÇİM MÜDÜRLÜĞÜ’NE SORUYORUM!...
Bu içerik 4258 kez okundu.
Advert

Ne emniyet yetkililerinden ne de işin asıl sorumlusu İlçe Seçim Kurulu görevlilerinden siyasi mesaj içeren bu pankartla ilgili hiçbir yaptırım yapılmıyor. Kısacası görmezlikten geliniyor.

Neden görmezlikten geliniyor?

Çünkü Türkiye Gençlik Teşkilatı 11 Ekim 2014 yılında AK Parti finansörlüğünde Türkiye Gençlik Birliği’ne (TGB) karşı kurulmuş yandaş bir teşkilat olduğu içindir. Bundan dolayıdır ki bu teşkilatın ülke genelinde yaptığı tüm eylemlere göz yumulur. Yetkili ve görevliler yapılan eylemlerin yasal olup olmadığına bakmaksızın iktidardan çekindikleri için sessiz kalır ve görmezden gelirler.

Ülkede her ne kadar ‘BAŞKANLIK’ tartışması sürüyorsa da meclise gelmiş bir teklif henüz yoktur. Sadece teklif hazırlığı vardır. Durum böyle iken asılan bu pankartın algı yaratmaktan başka ne anlamı olabilir ki?

İlçe Seçim Müdürlüğü yeklileri ile Emniyet görevlilerine soruyorum:

Türkiye Gençlik Teşkilatı’nın (TGT) astığı bu pankart yasal mıdır?

Yasal ise sözümüz yok. Şayet yasal değilse neden hala orada asılı duruyor?

Şayet Türkiye Gençlik Birliği (TGB) ‘GENÇLİK BAŞKANLIK İSTEMİYOR’ diye bir pankart asmış olsaydı acaba tavrınız ne olurdu?

Hiçbir kuruluşa haksızlık yapmama adına pankartta TGT Manavgat İlçe Başkanı olarak ismini veren Sayın Soner Saltan ile telefonda görüştüm. Böyle bir teşkilatın Manavgat’ta var olduğundan haberim olmadığını söyledim. Ofislerini tuttuklarını 5-6 Kasım gibi açılış yapacaklarını söyledi. Peki, bu pankartı asmak için izin aldınız mı diye sorduğumda; “bize genel merkezimizden ‘EMİR’ geldi. Bizde astık’ dedi. Bunun yasal olmadığını kendisine hatırlattığımda ise, “Şu an ben trafikteyim size geri dönüş yapacağım’ dedi.

Bu haberi yayına verme anına kadar telefon bekledim ama geri dönüş olmadı.

Türkiye Gençlik Teşkilatı Genel Başkanı Hakan Polat bakınız kuruluş amaçlarını nasıl açıklıyor:

Teşkilatımız; hiçbir etnik, dini ve siyasi ayrım gütmeden ve gözetmeden, anayasal demokratik düzen güvencesinde insan hak ve özgürlüklerini üstün tutarak her kesimden milleti tam eşitlikle kucaklayıp milli dayanışmanın temeli olan insani barışı sürekli kılmak ve bunu sağlayacak olan Türk-İslam Birliği’nin gönüllere nakşedilmesine katkıda bulunmak üzere vatanına ve milletine tam bağlı milliyetçi-mukaddesatçı kişilerce 11 EKİM 2014 yılında Ankara’da kurulmuştur.

Oysa teşkilatın www.türget.com adlı resmi sayfasına girdiğinizde sizi Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim şarkısı ‘Dombıra’ ile karşılıyorlar.

Hani hiçbir siyasi ayrım gütmüyor ve gözetmiyordunuz? 

manavgat haber manavgat
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı