Advert

BUDAK’TAN 5 MESLEK ODASINA ZİYARET

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, TMMOB’a bağlı 5 meslek odasının Antalya şubelerini ziyaret ederek, Türkiye’nin daha karanlık bir noktaya sürüklenmemesi için demokrasi, hukuk ve özgürlük isteyenlerin daha güçlü bir

BUDAK’TAN 5 MESLEK ODASINA ZİYARET
Bu içerik 225 kez okundu.
Advert

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Mimarlar Odası Antalya Şube Başkanı Özge Köksal, Çevre Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Lokman Atasoy, Makine Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Ayşen Hamamcıoğlu, İnşaat Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Mustafa Balcı, Orman Mühendisleri Odası Antalya Şube Başkanı Hüseyin Özdoğan ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti.  Oda başkanlarıyla Antalya ve Türkiye gündemine değerlendiren Budak, daha yaşanılır bir Antalya ve Türkiye için işbirliği ve dayanışma çağırısı yaptı.

 

 

TÜRKİYE’NİN HUZURA İHTİYACI VAR

 

Türkiye’nin bugün çok ağır sorunlarla karşı karşıya bulunduğunu, bunun sorumlusunun da 14 yıldır ülkeyi yöneten AKP hükümetlerinin olduğunu vurgulayan Budak,  “AKP yönetimi, sorumluluğu üstlenmek ve ders çıkarmak yerine, Türkiye’yi daha büyük sıkıntılara sokabilecek arayışlar içine giriyor. Türkiye’nin yeni bir kutuplaşma ve tartışmaya değil, huzura ihtiyacı var. Ama tam tersine adımlar atılıyor, Türkiye tek adam sistemine götürülüyor. Darbenin ve Türkiye’nin bugün yaşadığı sıkıntıların ilacı demokrasidir. Biz parlamenter sistem içinde demokrasi ve hukukun yeniden egemen kılınmasını savunuyoruz. Bunun için de işbirliği ve dayanışmayı zorunlu görüyoruz. Ülkemizin ve çocuklarımızın geleceği için duyarlılık taşıyan herkesle yan yana olmaya hazırız” dedi.

 

 

MESLEK ODALARI HEDEF

 

AKP’nin kamunun tüm gücünü kullanarak, kendisi gibi düşünmeyen kurumları hedef haline getirdiğini ve susturmaya çalıştığını kaydeden Budak, meslek odalarının da bu süreçten olumsuz etkilendiğini vurguladı. Budak, “Meslek odalarının ve sivil toplum kuruluşlarının karar alma süreçlerine katılımının sağlanması gerekirken, tam tersine meslek odalarına ağır saldırılar yapılıyor. Meslek odaları hedef yapılarak, kamu yararının korunması engellenmeye çalışılıyor. 12 Eylül darbecilerinin zihniyetiyle meslek odaları üzerinde vesayet kurulmaya çalışılıyor. Meslek odaları,  aklı ve bilimi temel olarak, toplumsal kamu yararını gözeterek, ülkeye hizmet etmeye çalışıyor. Bundan rahatsızlık duyulması, kaygı verici” diye konuştu.

 

 

ESTETİK PROJELERE İHTİYAÇ VAR

 

Türkiye geneli ile Antalya’da planlı ve sağlıklı bir kentleşmenin sağlanamadığını, 14 yıllık AKP döneminde de kent merkezlerinin betona boğulduğunu vurgulayan Budak, “Kısa vadeli çıkarlar için Antalya’nın ormanları, meraları, vadileri, akarsu yatakları tahrip ediliyor. Şehri yönetenler, gözünün önündeki kirlenmeyi durdurmak ve önlem almak yerine,  suçunu örtme telaşına düşüyor. Antalya’nın değer düşüren değil, değer kazandıran yatırımlara, projelere ihtiyacı var. Antalya’nın daha yaşanabilir bir kent olması için estetik değerler taşıyan projelere ihtiyacı var” dedi.

 

manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?