Advert

BAŞPEHLİVANLAR ALTIN KEMER İÇİN ER MEYDANINA ÇIKTI

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında gerçekleştirilen ve bu yıl 3.sü düzenlenen Geleneksel Cumhuriyet Yağlı Güreşleri kıran kırana mücadelelere sahne oldu. Müsabakalarda başpehlivanlık kategorisinde Mustafa Batu al

BAŞPEHLİVANLAR ALTIN KEMER İÇİN ER MEYDANINA ÇIKTI
Bu içerik 596 kez okundu.
Advert

Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından Cumhuriyet’in kuruluşunun 93. yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında gerçekleştirilen 3. Geleneksel Cumhuriyet Yağlı Güreşleri, Mersinli Ahmet Stadı’nda gerçekleştirildi.

 

 

Türkiye ve dünyada birçok derece kazanmış 50’si başpehlivan olmak üzere yaklaşık 120 pehlivanın er meydanına çıktığı müsabakalara vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Müsabakaları izleyenler arasında Mersin Valisi Özdemir Çakacak, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı ve Geleneksel Cumhuriyet Yağlı Güreşleri Tertip Komite Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Vali Yardımcısı Mahmut Halal, MHP Akdeniz İlçe Başkanı Erdoğan Alkaya, MHP Mersin Milletvekili Adayı Mehmet Ali Gökmen, Güreş Federasyonu Akdeniz Bölge Temsilcisi Cevat Gündoğdu ve meclis üyeleri yer aldı.

 

 

29 EKİM TARİHİNİ ÖZELLİKLE SEÇTİK

Etkinlikte konuşma yapan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak her yıl düzenledikleri Cumhuriyet Yağlı Güreşleri ile Cumhuriyet Bayramı’nı coşku içinde kutlamayı ve ata sporunu yaşatmayı amaçladıklarını ifade etti. Başkan Kocamaz, “Cumhuriyetimizin 93. yıldönümü hepimiz için kutlu olsun. Cumhuriyet bir fazilet rejimi, insan onuruna yakışan en güzel idare şeklidir. Aziz Atatürk’ün önderliğinde bize Cumhuriyet’i armağan eden tüm şehitlerimize rahmet diliyoruz. Cumhuriyet Yağlı Güreşleri’ni Cumhuriyetimizin bu kuruluş gününde Mersin Büyükşehir Belediyesi olarak, hem geçmişimizi yâd etmek, ata sporumuzu yaşatmak, hem de bayramı coşku içinde kutlamak dolayısıyla her yıl tertip ediyoruz. Amacımız gençlerimizin abilerini görüp örnek alması ve bu er meydanlarımızdan yeni pehlivanlarımızın çıkması” dedi.

 

 

BAŞPEHLİVAN MUSTAFA BATU OLDU

Müsabakalar sonunda Başpehlivanlar kategorisinde mücadele eden Mustafa Batu birinci olarak altın kemeri kazandı. Güreşlerde Fatih Atlı ikinci olurken, Şah Ali Kurt ve Hakkı Aygın üçüncülüğü paylaştı. Başaltı kategorisinde Mustafa Yenisancak birinci, Kürşat Korkmaz ikinci, Süleyman Başar ve Bayram Doğan üçüncü oldu. Büyük Orta kategorisinde ise Kemal Eser birinci olurken, Ali Kazım Yavuz ikinci, Gökhan Öz ve Tolga Turan ise üçüncü oldu.

 

 

Dereceye giren pehlivanlara madalyaları ve ödülleri Mersin Valisi Özdemir Çakacak, MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek, Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz ve Vali Yardımcısı Mahmut Halal tarafından verildi.

 

manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı