Advert

CUMHURİYETİ KORUMAYA YEMİN ETTİK

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Manavgat İlçe Başkanlığı, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. Yıldönümü nedeniyle Atatürk Anıtı’na çelenklerini sundu.

CUMHURİYETİ KORUMAYA YEMİN ETTİK
Bu içerik 2681 kez okundu.
Advert

Cumhuriyet Meydanı’ndaki törene, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, CHP eski milletvekili Tuncay Ercenk, bazı mahalle muhtarları, oda başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Emekli öğretmen Ahmet Özden’in öncülüğünde gerçekleştirilen etkinlikte CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar, Kadın Kolları Başkanı Neşe Gökkoca ve Gençlik Kolları Başkanı Sefa Şenol CHP’nin çelengini Ata’ya sundu. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından İlçe Başkanı Coşar günün anlam ve önemine vurgu yaparak,  hangi koşullarda olursa olsun Cumhuriyet’e ve onun değerlerine sahip çıkmaya yemin ettiklerini söyledi.

 

 

EY TÜRK GENÇLİĞİ

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Gençliğe Hitabesi’ni’ gür ve davudi sesiyle seslendiren emekli öğretmen Mustafa Ceylan katılımcılardan yoğun bir tebrik aldı. Yine aynı şekilde CHP Gençlik Kolları Üyesi Ferdi Harmankaya’nın okuduğu Ata’ya cevap niteliğindeki gençlik mesajı büyük ilgi çekti.

 

 

NORVEÇLİ ÇİFTLERDEN CUMHURİYE KUTLAMASI

Çelenk sunma töreninin en büyük sürprizi ise 5 yaşındaki Kuzey Ali’nin okuduğu ‘Cumhuriyet’ şiiri oldu. Bir diğer sürprizi ise Norveçli Hammsen ailesi yaptı. Norveçli çiftler giydikleri ‘Yurtta Sulh. Cihanda Sulh’ tişörtleri ile törene katılarak hatıra fotoğrafı çektirdi ve Cumhuriyetin kuruluşunun 93. Yıldönümüne destek verdi.

 

 

KORTEJ SAAT 20.00’DE

Törenin ardından İlçe Başkanı Aliye Coşar ile Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen tebrikleri kabul ederek katılımcıların tek tek ellerini sıktılar. Sözen Manavgat halkını bu akşam saat 20.00’deki kortej yürüyüşüne ve diğer etkinliklere davet etti. 

 

manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı