Advert

93. YIL GELENEKSEL CUMHURİYET BALOSU

Cumhuriyet Bayramları kutlamaları kapsamında Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından başlatılan ve geleneksel olarak Cumhuriyet Halk Partisi tarafından kesintisiz olarak her yıl gerçekleştirilen Cumhuriyet Balosu, Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Manavga

93. YIL GELENEKSEL CUMHURİYET BALOSU
Bu içerik 1603 kez okundu.
Advert

Cumhuriyet’in kuruluşunun 93. Yılı Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Manavgat’ta CHP Manavgat İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen geleneksel Cumhuriyet Balosu ile kutlandı.

 

 

Sueno Otel’de bin kişinin üzerinde bir katılımla gerçekleşen Cumhuriyet Balosunda başta 10.Yıl Marşı olmak üzere birçok marş hep birlikte söylenirken, Manavgat’ın sevilen sesi Hasan Kurt ve orkestrasının söylediği parçalar partililerde büyük coşku yarattı. Partililer, “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Leylim Ley ve Sarı Saçlım, Mavi Gözlüm” parçalarında sanatçıya eşlik ederek hep birlikte söylediler.

 

 

KATILIM YOĞUNDU

Cumhuriyet’in 93. Yılı Cumhuriyet Balosuna CHP İlçe Başkanı Aliye Coşar ve yönetim kurulu üyeleri ev sahipliği yaparken, CHP Parti Meclisi Üyesi Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, Antalya ilçelerinin CHP ilçe başkanları, Kadın Kolları, Gençlik Kolları, geçmiş dönem milletvekilleri, oda başkanları, STK Başkanları, 2014 genel seçimlerinde 13-15’inci sıralarda listede kendilerine yer bulan Barış İşbilen ile Meral Mengi, iki dönem Manavgat Belediye Başkanlığı yapan Akay Şenel, bazı mahalle muhtarları ile binden fazla CHP’li katıldı.

 

 

CUMHURİYET’E SAHİP ÇIKIYORUZ…

CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar Cumhuriyet’in Atatürk ve silah arkadaşları tarafından halkın kurtuluşu için başlattıkları mücadelenin birçok halka örnek olduğunu belirterek, “Bu mücadele sonunda, yönetim biçimi olarak Cumhuriyet bundan 93 yıl önce ilan edildi. Bu nedenle Cumhuriyet’e karşı inancıyla halk türlü saldırıya karşı Cumhuriyeti’ne sahip çıkarak, bu inançtan asla vazgeçmemiştir, vazgeçmeyecektir” dedi.

CHP Antalya İl Başkanı Mustafa Erdem ile PM Üyesi Çetin Osman Budak’ın konuşmalarının ardından Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen günün anlam ve önemine değinen etkili bir konuşma gerçekleştirdi.

 

 

YAŞASIN CUMHURİYET

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen birlik ve beraberlik vurgusu yaptığı konuşmasında, Cumhuriyet’in birlik ve beraberliğin teminatı olduğunu söyledi. Sözen, “Türkiye bir ve bütün olarak yeniçağda hak ettiği yere ulaşacaktır. Tüm çabalarımız bu yöndedir. Bu duygu ve düşüncelerle başta Büyük Atatürk olmak üzere bütün kahramanlarımızı ve gazilerimizi şükranla anıyor, ülkemizin birlik ve bütünlüğü için en yüksek fedakârlığı yapan şehitlerimize rahmet diliyorum. Yaşasın Cumhuriyet!” ifadelerini kullandı.

 

MANAVGAT MANAVGAT HABER
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı