Advert

Muhtar MUBİM’den müracaat etti Büyükşehir okula spor alanı yaptı

Kumluca Mavikent Mahallesi’nin muhtarı Adem Karataç, MUBİM’e müracaat ederek Durali Yazıcı İlköğretim Okulu’nda okuyan öğrenciler için spor alanı istedi.

Muhtar MUBİM’den müracaat etti  Büyükşehir okula spor alanı yaptı
Bu içerik 160 kez okundu.
Advert

 


Talebin MUBİM’e düşmesinin ardından harekete geçen Büyükşehir Belediyesi, kısa süre içinde öğrencilere içinde 9 ayrı spor aletinin olduğu bir alan hediye etti.

 

Antalya Büyükşehir Belediyesinin Türkiye’ye örnek olan projesi MUBİM muhtarların ve vatandaşların sorunlarını çözmeye devam ediyor. Her türlü istek ve taleplerini cep telefon ve bilgisayarlarından Büyükşehir Belediyesi’ne iletebilen muhtarlar evrak takibi yapmadan sadece tuşlara bakarak sorunlarına çözüm buluyor.

Son olarak Kumluca Mavikent Mahalle Muhtarı Adem Karataç, MUBİM’e başvurarak mahallesinde bulunan Durali Yazıcı İlköğretim Okulu’nun bahçesine spor alanı oluşturulmasını istedi. Karataç’ın talebinin sisteme düşmesinin ardından ilgili birimler harekete geçti. Kumluca’da daha önce Şehit Hasan Öztürk, Kasapçayırı ve Sultan Alpaslan İlköğretim Okullarına spor malzemesi dağıtan Büyükşehir Belediyesi, Durali Yazıcı İlköğretim Okulu bahçesine standartlara uygun 9 farklı spor aleti yerleştirdi. Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekiplerince oluşturulan spor alanı ile öğrenciler, boş zamanlarında ve ders aralarında spor yapma imkanı bulabilecek.

 

 

TALEP MUBİM’DEN

Büyükşehir Belediyesi Kumluca Koordinatörü Yusuf Evran “Gençlerimize ve eğitime yapılan yatırımın en büyük yatırım olduğunun bilinci içerisinde yasalar ve imkânlar ölçüsünde okullara desteğimiz devam ediyor” diye konuştu.  MUBİM aracılılığı ile yaptıkları müracaatın ardından Büyükşehir Belediyesi ekiplerinin spor aletlerinin kurulumunu kısa sürede gerçekleştirdiğini belirten Mavikent Mahalle Muhtarı Adem Karataç ise, emeği geçen herkese teşekkür ettiğini belirtti. 

 

manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti