Advert

MANAVGAT MUZU GÖRÜCÜYE ÇIKTI

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) desteği ile Antalya Ticaret Borsası (ATB) tarafından düzenlenen, 7. Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX) Antalya EXPO Center'da açıldı.

MANAVGAT MUZU GÖRÜCÜYE ÇIKTI
Bu içerik 220 kez okundu.
Advert

Doğusundan batısına kuzeyinden güneyine Anadolu'nun bütün şehirlerini, renklerini yöresel değerleriyle birlikte Antalya'da buluşturan fuarda MATSO’nun Manavgat standına davetliler büyük ilgi gösterdi.

MATSO Standında Osmanlı mutfağını süsleyen ve MATSO tarafından coğrafi işaret almak için müracaat edilen Manavgat Altın Susamı başta olmak üzere Manavgat Zeytinyağı, Manavgat Belenobası Karpuzu, Manavgat Portakalı, Manavgat Narı, Manavgat Defnesi ve Defne Yağı, Manavgat Keçiboynuzu , Manavgat Tahini ve özellikle örtü altı üretimi son 2 yılda artan Manavgat Muzu gibi ürünler sergileniyor.

 MATSO Standına yoğun ilgi

MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş, fuarın unutulmaya yüz tutmuş yöresel ürünlerin açığa çıkartılıp tanıtılarak tescillenmesi ve pazarlanması konusunda önemine işaret ederek, Oda olarak fuarı çok önemsediklerini ve Manavgat’ın 9 yöresel ürünü ile fuara katıldıklarını söyledi. Türkiye’nin değişik yörelerinden birçok ürünle katılım olduğun kaydeden Boztaş, MATSO Standının fuarın en şık ve görselliği en güzel olan stantlarından biri olarak fuarda MATSO’nun Manavgat standının yoğun ilgi gördüğünü söyledi

 

 

Şehirleri zenginleştirmenin yolu tanıtım ve markalaşmayla olur

Fuarın hem yöresel ürünlerin markalaşması hem de Manavgat’ın yerli turiste tanıtılması için büyük fırsat olduğunu belirten Boztaş, şehirleri zenginleştirmenin yolunun tanıtım ve markalaşmayla olduğunun altını çizdi.

Bu yıl Manavgat standının gözdesi Manavgat Muzu

Ziyaretçiler tarafından son zamanlarda özellikle örtü altı üretimi sürekli artan Manavgat Muzu gündem oldu. Antalya EXPO Center'da kapılarını 7. kez açan Yöresel Ürünler Fuarı (YÖREX)'teki stantta Başkan Boztaş, ziyaretçilere Manavgat yöresel ürünleri ve örtü altı muz üretiminde Manavgat'ın son 2 yılda geldiği noktayı anlattı. Ziyaretçiler tarafından yoğun ilgi gören Manavgat Muzu önünde hatıra fotoğrafı çektirildi.

 

 

 Başkan Boztaş, Manavgat halkını davet etti

Unutulmaya yüz tutmuş yöresel ürünlerin tanıtılarak gün yüzüne çıkartılması ve pazarlanması konusunda YÖREX’in önemine vurgu yapan Boztaş, fuarı organize eden Antalya Ticaret Borsası (ATB) Başkanı Ali Çandır’a teşekkür ederek, Manavgat halkını fuara davet etti.

 

 

  MATSO Standı ziyaretçi akınına uğradı

 MATSO Standını YÖREX’in açılışına katılan Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Çetin Osman Budak, MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Antalya Milletvekili Mehmet Günal, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mendres Türel, Antalya Valisi Münir Karaloğlu  başta olmak üzere çok sayıda bürokrat ziyaret etti.

manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı