Advert

2 BİNİNCİ KONTEYNER YERALTINA ALINDI

Antalya’da Muratpaşa Belediyesi, 2 bininci çöp konteynerini belediye temizlik işçilerinin kanun, org, keman ve klarnetten oluşan orkestrası eşliğinde yer altına aldı.

2 BİNİNCİ KONTEYNER YERALTINA ALINDI
Bu içerik 193 kez okundu.
Advert

Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Bizim farkımız, bütçemizin her kuruşunu insanımızın hayatı biraz daha düzelsin diye harcamamız” dedi.

Sağlıklı yaşam alanları için yerel yönetimlerde yenilikçi çözümler üreten Muratpaşa Belediyesi, Türk Patent Enstitüsü’nce tescilli yeraltı otomatik çöp konteynerlerinin 2 binincisinin montajını gerçekleştirdi. Tarihi Kaleiçi’ne komşu Sinan Mahallesi’nde yapılan 2 bininci montajı belediye işçileri, kendi kurdukları ve kanun, org, keman, klarnetten oluşan orkestrayla kutladı. Orkestranın ezgileri mahalle sakinleri, pencerelerinden alkışlarla eşlik etti. 

 

 

‘PARMAKLA GÖSTERİLİYORUZ’

İlçede 2 bininci çöp konteynerinin yeraltına alınmasına çalışmalarına eşlik eden Belediye Başkanı Ümit Uysal, Muratpaşa’nın sağlıklı yaşam alanları yaratma konusunda gösterdiği çaba ve özenle Türkiye’nin parmakla gösterilen belediyeleri arasında yer aldığını söyledi.

MURATPAŞA FARKI

Yeraltı otomatik çöp konteyner sisteminin patentinin Muratpaşalıların uhdesinde olduğunu kaydeden Başkan Uysal, “Şu ana kadar 25 belediye, kendi atölyelerimizde ürettiğimiz bu konteynerlerden satın almak için müracaatta bulundu” dedi. Muratpaşa’da 2 bininci çöp konteynerini güle oynaya yeraltı montajının gerçekleştirdiklerini dile getiren Başkan Uysal, “İnsanımıza hizmet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz. Bizim farkımız bütçemizin her kuruşunu insanımızın hayatı biraz daha düzelsin diye harcamamız. Alın terimizi dökeriz ama bunu yaparken de insanımıza, şehrimize faydalı olarak yapıyoruz. İçtenlikle çalışarak yapıyoruz” diye konuştu.  

YERALTI ÇÖP KONTEYNER SİSTEMİNİN AVANTAJLARI

Muratpaşa Belediyesi, 2 binincisini yer altına aldığı çöp konteyner sistemini Temizlik İşleri Müdürlüğü Atölyesi’nde üretiyor. Sistemi adeta bir buzdağını andırıyor. Daha fazla çöp toplama kapasitesine sahip bu sistem sayesinde çöpün taşması gibi sorunlar Muratpaşa’da tarih olurken ayrıca çöpün toplandığı hazne yeraltında kaldığı için görüntü ve çevre kirliliği de ortadan kaldırılıyor. Çöpün yeraltında toplanması özellikle yaya ve taşıt trafiğinin yoğun olduğu noktalarda da önemli avantajlar da yaratıyor. Yerden sağladığı tasarrufun yanı sıra yaya ve araç geçişlerini kolaylaştırırken site ve okul gibi alanlarda konteynerler sorun olmaktan çıkıyor, çocuklarını güvenle oynayabileceği alanlar yaratıyor. Yeraltı çöp konteynırları tüm bunlara ek olarak kış aylarında fırtınalı günler yaşayan Antalya’da rüzgârın etkisiyle konteynırların yola savrulmasıyla yarattığı riski de ortadan kaldırıyor.

 

MANAVGAT MANAVGAT HABER
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı