Advert

TEK BAŞKOMUTAN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’TÜR

Manavgat Crystal Admiral Resort Otel'de, düzenlenen 'Eğitimden Üretime Sektörle İşbirliği' Temalı 2'nci Eğitim Kongresi'ne katılmak için ilçemize gelen CHP Eskişehir Milletvekili Parti Meclisi Üyesi Prof. Dr. Gaye Usluer ilçe binasını ziyaret ederek parti

TEK BAŞKOMUTAN MUSTAFA KEMAL ATATÜRK’TÜR
Bu içerik 1787 kez okundu.
Advert

katılmak için ilçemize gelen CHP Eskişehir Milletvekili Parti Meclisi Üyesi Prof. Dr. Gaye Usluer ilçe binasını ziyaret ederek partililerle bir araya geldi.

Prof. Dr. Gaye Usluer, Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar ve yönetim kurulu üyeleri tarafından kapıda karşılandı. Partililer tarafından yoğun ilgi gösterilen CHP’li vekil gündeme dair merak edilenler hakkında konuştu.

 

 

Hak arayışı için yoğun mesai harcadık

FETÖ paralel yapıyla mücadelede birçok hukuksuzlukların yaşandığına dikkat çeken Usluer, “ Sayın Cumhurbaşkanımızın aynen söylediği gibi ‘at izi it izine karışmıştır.’  Yaşanan hukuksuzluk ve mağduriyetler karşısında genel merkezimizde oluşturduğumuz kriz masasıyla mağduriyetine inandığımız vatandaşlarımızın sorunlarının giderilmesi için parti olarak yoğun mesai harcadık. Bunda da oldukça başarılı olduk. Bakınız bugün OHAL gerekçe gösterilerek Alevi yurttaşlarımız üzerinden tutuklamalar yapılmaktadır. Bu gidiş tehlikeli bir gidiştir. Siz % 50’yi sokağa dökerim derken diğer % 50’yi hedef gösterir bir duruma düşürürseniz iç savaş tehlikesini ortaya atıyorsunuz demektir. Bu söylemler ve yaşatılan hukuksuzluklar at izinin it izine nasıl karıştığını doğrular niteliktedir” dedi.

 

 

CHP varoluş savaşı veriyor

CHP’nin bir varoluş savaşı verdiğini ve her türlü tehdide rağmen ana muhalefet parti görevini layıkıyla yaptığını savunan Usluer, “ Görsel ve yazılı medyada yarattıkları algı operasyonlarıyla CHP’yi yıpratmaya çalışanlar, iş yapmadığını dile getirenler şunu iyi bilmelidirler ki her biri birbirinden değerli milletvekili arkadaşlarımızla Türkiye’yi gezerek meclis çalışmalarımız hakkında bilgilendiriyoruz. Bu çalışmalarımız medyada yer almıyor. Medya patronları korkuyor. Yasa değişiklikleri ile ilgili karar aşamasında yaptığımız konuşmalar ‘Meclis Tv’den’ yayınlanmıyor. Saat 19.00 sularında Meclis Tv’yi kapatıyorlar. Sesimizi duyurabildiğimiz Sözcü- Birgün ve Cumhuriyet gazetelerden başka gazete zaten yok. O yüzden Anadolu’da yayın yapan yerel basına çok büyük görevler düşüyor” dedi.

 

 

Başkomutanlığı Meclis verir

Kendini Başkomutan ilan eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da göndermede bulunan Usluer, “TBMM Başkomutanlık Unvanını bir tek kişiye vermiştir. O’da Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Bundan dolayıdır ki bu ülkede tek bir başkomutan vardır. O’da Mustafa Kemal Atatürk’tür” dedi.

Konuşmasının ardından partililerin sorularına cevap veren Gaye Usluer, ilçe başkan ve yöneticileriyle birlikte Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i makamında ziyaret etti.

GAYE USLUER KİMDİR?

25 Mart 1957'de Eskişehir'de doğdu. Baba adı Seyfettin, anne adı Nezaket'tir.

Öğretim Üyesi Prof. Dr.; Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji alanında uzmanlığını aldı. Halen Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesinde Siyaset Bilimi alanında yüksek lisans eğitimi almaktadır.

 

 

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yaptı. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesinde çeşitli idari görevlerde bulundu. 1996 yılında Oxford John Raddcliff Hastanesinde hastane enfeksiyonları konusunda misafir öğretim üyesi olarak çalıştı. Tıp, eğitim ve kadın çalışmaları ile ilgili çok sayıda derneğin üyesi oldu. Bu derneklerde muhtelif dönemlerde başkanlık ve yönetim kurulu üyeliklerinde bulundu. Avrupa Kemoterapi ve Enfeksiyon Hastalıkları Dernekleri Federasyonu Yönetim Kurulunda üye olarak yer aldı. 100’ün üzerinde ulusal ve uluslararası makale, kitap bölümü yazarlığı, kitap editörlüğü, kongre bildirisi mevcuttur.

İyi düzeyde İngilizce bilen Usluer, evli ve 2 çocuk annesidir.

 

manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı