Advert

Pazarcılar Odası üç ayrı noktada 6 bin kâse aşure dağıttı

Manavgat Sabit Seyyar ve Pazarcılar Odası, geleneksel hale getirdiği Muharrem Ayı etkinliği kapsamında hizmet binası önünün yanı sıra iki ayrı Pazar noktasında toplamda 6 bin kâse aşure dağıttı.

Pazarcılar Odası üç ayrı noktada 6 bin kâse aşure dağıttı
Bu içerik 765 kez okundu.
Advert

 

Muharrem Ayı’nın bereketi arttırdığını ve Allah’ın izzet ve ikramının çoğalttığı bir ay olduğuna vurgu yapan Manavgat Sabit Seyyar ve Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan, Muharremin ilk on günün Allah katında seçkin bir yeri olduğunu Fecr Suresi’nin ikinci ayetinden anlıyoruz dedi.

 

 

Allah’ın ayı olarak bilinen Muharremin, İlahi bereket ve ihsanın bollaştığı bir ay olduğunun önemle altını çizen başkan Doğan, “ Bu inanç ve anlayışımızın getirdiği sorumluluk bilinci içerisinde, her Muharrem ayında geleneksel hale getirdiğimiz aşure dağıtımımızla pazarcı esnafımız ile Manavgat halkının buluşmasını sağlıyoruz. Yağmur, çamur, soğuk ve sıcak demeden pazarlarda tezgâh kuran üyelerimizin aidiyet duygusunu pekiştirmek adına imkânlarımızın elverdiği ölçüde Pazar yerlerimizin ayrı noktalarına kurduğumuz düzenekle aşure dağıtımımızı gerçekleştiriyoruz. Böylelikle hem tezgâhı başındaki üyemize hem de Pazar alışverişine çıkan Manavgat halkına ikramlarda bulunuyoruz. Aşure dağıtım miktarımız her yıl artarak devam ediyor. Bu yıl üç ayrı noktada toplamda 6 bin kâse aşure dağıttık. Aşure ayının felsefesine uygun olarak düzenlediğimiz bu etkinliğimize özveri çalışmalarıyla destek veren yönetim kurulu ile üye arkadaşlarıma şükranlarımı sunarım. Bu mübarek ayın öngördüğü anlayış, birlik ve beraberlik ve de hepsinden önemlisi kardeşçe yaşama adına Pazarcılar Odası olarak elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışacağız. Bu vesileyle üyelerimizin ve Manavgat halkının mübarek Muharrem ayını kutlarım” diye konuştu.

 

 

Pazarcılar Odası’nın Aşure Etkinliğine Manavgat protokolünün yanı sıra çok sayıda vatandaş katıldı.

manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti