Advert

BAYKAL ŞAŞIRTMAYA DEVAM EDİYOR

CHP’nin 2. Kurucu Genel Başkanı Antalya Milletvekili Deniz Baykal, Manavgat İlçe Örgütü Binası’nın yenilenmesi açılışı nedeniyle geldiği ilçemizde yaptığı konuşmayla dinleyicileri yine büyüledi.

BAYKAL ŞAŞIRTMAYA DEVAM EDİYOR
Bu içerik 2011 kez okundu.
Advert

Baykal’ın iki gün önce bir gazeteciye verdiği röportajında başkanlık sistemi ile ilgili sorulan bir soru üzerine “Başkanlık sistemini bu kadar sıkıntıyı yaşadığımız bir dönemin şartları içinde değerlendirmemiz gerekir" ifadelerini kullandığı belirtilmişti. Ancak kamuoyundan gelen yoğun tepkiler üzerine Baykal yazılı bir açıklama yaparak sözlerinin çarpıldığını savunmuş ve "CHP başkanlık projesine sonuna kadar ve tüm gücüyle direnmelidir" diye cevap vermişti.

Sayın Baykal’ın devlet adamlığına, siyasi birikimine, ülke severliğine ve de Mustafa Kemal ilkelerinin yılmaz bir savunucusu olduğuna dair söylenecek hiçbir sözümüz olamaz. Ancak Baykal’ın bazı çıkışlarının da bizleri şaşırtmadığını söyleyemeyiz. Özellikle ulusal görsel ve yazılı basına verdiği söyleyişlerde konuşmalarının bütünü arasına sıkıştırdığı bir cümlenin kamuoyunda tartışılmasına sıkça rastlıyoruz.

Sayın Baykal bunu bilinçli mi yapıyor bu bilinmez ama Sayın Baykal’ın siyaseten söylediği her kelimenin dikkatle takip edildiği iyi bilinir. Şüphesiz bunu en iyi bilenlerden biridir Sayın Baykal.

Sayın Baykal nitekim yazılı açıklamasının son bölümünde verdiği örnekle bir kez daha kafaların karışmasına neden olmuştur.

Ne diyor Sayın Baykal:

Ama şunu da hatırlatmak isterim ki, Fransa’da Sosyalist Parti anayasadaki başkanlık düzenlemesine tüm gücüyle karşı çıkmıştı. Ancak başkanlık rejimi onlara rağmen geldikten sonra Mitterand sosyalistlerin adayı olarak sonraki bir seçimde başkan seçilmiştir. Bu da kulaklara küpe olsun."

Yani bu son cümleden şöylesine bir anlam çıkarsak acaba yanılıyor olabilir miyiz?

CHP’nin tüm gücünü kullanarak başkanlık sistemine karşı çıkmasına rağmen ola ki bu sistem siyasi yaşamımızda kendine yer buldu. CHP mücadeleyi bırakıp köşesine mi çekilecek? Asla!..  CHP’nin başkanlık için mutlaka bilgi birikimi yüksek, deneyimli bir adaya ihtiyacı olacaktır.

Başkanlık seçimlerinde Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına çıkarılacak aday neden Deniz Baykal olmasın!..

Fransa’da sosyalistler bunu başarmış neden CHP ve Deniz Baykal başarmasın ki?

Sayın Deniz Baykal’ın durup dururken her topa girmediğini onu tanıyanlar çok iyi bilir.

Önce:

“Başkanlık sistemini bu kadar sıkıntıyı yaşadığımız bir dönemin şartları içinde değerlendirmemiz gerekir"

Sonra:

"CHP başkanlık projesine sonuna kadar ve tüm gücüyle direnmelidir.”

Ve daha sonra:

Fransa’daki Mitterand örneği…

Gel de çık işin içinden…

manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti