Advert

“Sanata ve sanatçıya ihtiyacımız var”

CETAY Resim ve Sanat Atölyesi’nin hazırladığı tablolardan oluşan ‘Dostluk Karma Sergisi’ Cumhuriyet Meydanı Sergi Alanı’nda sanatseverlerle buluştu.

“Sanata ve sanatçıya ihtiyacımız var”
Bu içerik 740 kez okundu.
Advert

Sergi açılış kurdelesini Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, CHP Manavgat İlçe Örgütü Başkanı Aliye Coşar, Pazarcılar Odası Başkanı Sami Dursun Doğan, MESO Başkanı Hasan Çelik ve CETAY Resim ve Sanat Atölyesi’nin ressamları ile birlikte kestiler. Açılış sonrasında ressamlar Nurcan Yüğer, Özden Yıldırım, Ayfer Karadağ, Ebru Bayrak ve Ayşenur Akman protokole yaptıkları tablolarla ilgili kısa bir sunum yaptılar.

Başkan Sözen sosyal belediyecilik anlayışı içerisinde sanata ve sanatçıya çok önem verdiklerini belirterek, “bu insanlar alkışı hak ediyor. Belediye olarak desteklerimizi her zamankinden daha fazla vermenin gayreti içerisinde olacağız. Çünkü Manavgat’ın sanata ve sanatçıya ihtiyacı var” dedi.

CETAY Resim ve Sanat Atölyesi ressamlarından Nurcan Yüğer, ‘Gözyaşı-Yeniden Doğuş’ adını verdiği tablosu ile verdiği fotoğrafta, nesnel koşullar içerisinde umut ile umutsuzluğun bir annenin gözyaşında betimlendiğini söyledi.

Karma Sergi 19 Ekim’e kadar Cumhuriyet Meydanı’nda daha sonra 21-22-23 Ekim tarihlerinde Side Kültür Evi’nde sanatseverlerle buluşacak. Sergide 74 tablo yer alıyor.

MANAVGAT MANAVGAT HABER
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı