Advert

“AMAÇLARI MANAVGAT’A HİZMET DEĞİL!”

CHP Manavgat İlçe Örgütü ilçe binasında yapılan basın toplantısında Antalya Büyükşehir Belediyesi ve Manavgat Hizmet Birimi’nin işleyişindeki hatalar zinciri eleştirilerek Manavgat halkından ne zaman özür dileyecekler diye soruldu.

“AMAÇLARI MANAVGAT’A HİZMET DEĞİL!”
Bu içerik 5493 kez okundu.
Advert

CHP İlçe Binasındaki basın toplantısına ilçe başkanı Aliye Coşar, Antalya il sekreteri Cengiz Gülebay, il başkan yardımcısı Doğukan Demirkaya, il gençlik kolları başkanı Musa Gül ile ilçe yönetim kurulu üyeleri katıldı.

Başkan Coşar, Konyaaltı İlçesi Çaltıcak Balıkçı Barınağı Bölgesi’nde meydana gelen terör saldırısını kınayarak başladığı basın toplantısında Büyükşehir Belediyesi ile Manavgat Hizmet Birimi’nin iş bilmezliklerinin acısını Manavgat halkının çekmeye tahammülleri artık kalmadı dedi.

CHP Manavgat İlçe Başkanı Aliye Coşar’ın basın açıklamasındaki satırbaşları şöyle:

Özensiz ve tedbirsiz iş yapıyorlar!

Manavgat halkı Büyükşehir’in bu özensiz, tedbirsiz ve bitirilemeyen çalışmalar nedeniyle mağdur olmuş ve olmaya da devam etmektedir. Büyükşehir Yasası ile Manavgat halkının yaşadıkları sorunlar yetmezmiş gibi olaylar ihmalkârlık, iş bilmezlik, tedbirsizlik nedeniyle insan canı ve sağlığını hiçe sayan durumlara kadar gelmiştir. Artık burada hiç kimse kusura bakmasın ki   insan canı ve sağlığı özellikle çocuklarımız söz konusu olunca birilerinin artık yaptığı işin sorumluluğunun ne kadar önemli olduğunun farkına varması gerekir. Bu yapılan altyapı çalışmalar sırasında görevli bir kepçenin altında 2 yaşındaki zavallı İsmail Mert bebeğin nasıl kaldığını, anne babasının çaresiz haykırışlarını gözyaşlarını gördük. Yine bu acı içimizde tazeyken daha iki gün önce 100'ün üzerinde çocuğun zehirlenme vakası ile karşı karşıya kaldık. Bizler Manavgat halkı ile beraber defalarca yapılan bu çalışmaların başından beri özensiz ve tedbirsiz şekilde yapıldığını hep ifade ettik.

AKP İlçe Başkanı’nın neden sesi çıkmıyor?

Ama üzülerek söylüyoruz ki ne AKP İlçe Başkanı’nın ne de Manavgat Koordinatörü ’nün ve de ne ASAT’ın işleyişi düzenlemek için maalesef bir çabaları gözükmemektedir. Bilakis her ne kadar böyle olduğuna inanmak istemesek de sanki Manavgat Belediyesi’nin yaptıklarını nasıl bozarız, daha kötü bir Manavgat'ı nasıl sağlayabiliriz diye uğraşmaktadırlar. Bu bağlamda olayların üzerinden günler geçmesine rağmen halen sokağa ve basının karşısına çıkıp halka hesap vermeyen ve özür dilemeyen bu kişilere bizde soruyoruz. ASAT yetkilileri şebeke suyuna klor karışması vakasının göstere göstere geldiğini klor deposunun gün gün sızıntı yaptığını hatta çevresindeki ağaçları bile kurutacak kadar aylardan bu yana bir tehlike olduğunu görmemiş midir? Yaşanan bu olaydan birçok çocuk zehirlenmiş artık bu işin şakasının olmadığı görülmüştür. Bizlerde yetkililerden işin gereğini yapmalarını ve sorumluluklarını bilmelerini istiyoruz. Ayrıca en kısa zamanda tüm Manavgat halkından yanlış işleyişleri ve beceriksizlikleri için özür dilemelerini bekliyoruz. Üzülerek söylüyoruz ki bunlar umarım bir daha yaşanmaz ve bu zehirlenme vakası çocuklarımızda kalıcı bir etki göstermez.

Kendinden olmayanları ciddiye almıyorlar

Bizler CHP’nin birer neferleri olarak parti kültüründen aldığımız terbiye ve demokrasinin gereği olarak halkımızın tüm fikir ve görüşlerine ve onların seçmiş olduğu kişilere saygıda kusur etmemeye özen gösterdik. Yaptığımız tüm eleştirilerimizde yapıcı olmaya bütünleştirici olmaya halkın kazanımlarının artması doğrultusunda olmasına dikkat ettik. Fakat ne yazık ki karşımızda en başından bu yana kendinden olmayan kimseyi ciddiye almayan, eleştirilmekten ve halka hesap vermekten korkan, seviyesiz dil kullanarak siyaset yaptığını sanan insanlar gördük.

Sadece bir tane Manavgat’ımız var

Değerli basın emekçisi kardeşlerimiz bizler de sizler gibi burada siyasi kimliklerimizden önce evlerimizin geçimini idame ettirmekle sorumlu esnafız memuruz işçiyiz anneyiz babayız evladız ve şunu çok iyi biliyoruz ki kocaman bir dünyamız fakat sadece bir tane Manavgat’ımız var, hepimizin tek derdi yarına daha iyi bir Manavgat ve ülke bırakabilmek, daha çok insanın ekmek yiyebildiği daha mutlu daha huzurlu bir Manavgat yaratabilmektir.

 

İstifa kültürünün olmayışı demokrasiye darbedir

CHP Antalya İl Sekreteri Cengiz Gülebay ise siyasette istifa kültürünün yerleşmemiş olmasının demokrasiye büyük bir darbe vurduğunu savundu. Gülebay, “ son bir haftada Manavgat’ta yaşananların binde biri bir Avrupa ülkesinde yaşansaydı sorumluları hemen istifa ederdi. Ama görüyoruz ki bu acılara neden olanlar koltuklarında rahatça oturmaya devam ediyorlar. Buradan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Türel’i istifaya davet ediyorum. Ayrıca, yeterli delilleri oluşturduğumuzda bu zehirlenme vakaları ile ilgili Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunacağız. CHP olarak bunun peşini bırakmayacağız, takipçisi olacağız” diye konuştu.

Yetişmiş teknik personel sürgünde

İl Başkan Yardımcısı Doğukan Demirkaya’da sürgüne gönderilen işçileri gündeme taşıyarak, isminin başında adalet olan bir partinin belediye başkanı işçilere uyguladığı adaletsizlikle öne çıkıyor dedi. Demirkaya, “ Yetişmiş teknik personelleri sürgüne göndererek yerlerini liyakatsiz ve kendinizden olan partililerle doldurursanız olacağı budur. Sayın Türel’in biran önce bu hatadan dönmesi Antalya’mızın yararına olacaktır. İşçi kıyımı hiçbir siyasetçiye gelecekte fayda sağlamamıştır, sağlayamaz da” diye konuştu.

Basın toplantısının ardından heyet, Alevi Kültür Dernekleri Manavgat Şubesinin binasına giderek Aşure ikramına katıldı.

MANAVGAT HABER MANAVGAT
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı