Advert

Kök, “Vicdanları varsa çıkıp açıklasınlar!..

CHP Antalya Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Devrim Kök, Antalya'da 2 yaşındaki İsmail Mert Sarıbıyık’ın iş makinesinin altında kalarak hayatını kaybetmesinin sorumlusu olarak Antalya Büyükşehir Belediyesi ile ASAT’ı sorumlu tuttu.

Kök, “Vicdanları varsa çıkıp açıklasınlar!..
Bu içerik 3757 kez okundu.
Advert

CHP Antalya Milletvekili PM üyesi Devrim Kök, yazılı açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

6 Ay önce Meclis’e önerge verdim

Aylardır yapılan tüm şikâyetlere, kulaklarını tıkayarak, Manavgat halkını siyasi tercihleri nedeniyle cezalandıran Antalya Büyükşehir Belediyesi ve ASAT ‘tır. Altı ay önce bu konuyu gündeme getirdim.  Antalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT) tarafından Manavgat ilçesinde yapılan içme suyu, kanalizasyon, yağmur suyu hatları ile yol, kaldırım ve peyzaj düzenlemelerinin bir türlü bitirilememesi nedeniyle Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun yanıtlaması isteğiyle 14 NİSAN 2016 tarihinde soru önergesi verdim. Ancak bu güne kadar cevap alamadım.

Bahar geçti, yaz geçti, kışa geldik. Manavgat’taki çalışmalar hala bitirilmedi. Bitirilmek de istenilmiyor. Başbakan’a verdiğim soru önergesine 6 aydır cevap alamadım.

Babanın feryadına kulak verin! Bu acı hepimizin

Dün 2 yaşında bir yavrumuz ASAT’a ait bir kamyonun altında kalarak can verdi. Olay basit bir trafik kazası olarak kabul edilemez. Hepimizin bu acıyı kendi içimizde de yaşaması gerekiyor. Babası “bu çalışmaları neden zamanında bitirmediniz? Zamanında bitirseniz yavrum hayatta olacaktı” diye ağlıyor.

Kök,  Manavgat halkını ve esnafını zor durumda bırakmak için, Manavgat’ın yaşanacak bir yer olmaktan çıkarılması için özellikle turizm sezonunun başladığı zamanda başlayan bu çalışmalar bu güne kadar neden bitirilmediğinin kamuoyuna açıklanması gerekir. 2 yaşındaki bir yavrumuz sırf siyasi tercihleri nedeniyle Manavgat’ı bitirmek isteyen, bölge halkını cezalandırmak isteyen zihniyetin Manavgat’a kâbus gibi çökmesi nedeniyle can verdi. İsmail, oyun parkında oynayacakken bitirilmeyen çalışmalar nedeniyle kamyonun altında kaldı.

Peşini bırakmayacağım

Dönemin Başbakanı sorularımıza cevap vermese de, Belediye yetkilileri sorumluluklarından kaçsa da bu olayın takipçisi olacağını ifade eden Kök, Antalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT) tarafından Manavgat ilçesinde yapılan projelerin ihalesi hangi firmalara, hangi bedellerle verildi?  İhalelerde projelerin başlama ve bitirilme süreleri nedir? Ana yüklenici firma kim? Yüklenici firmanın kendisi yapmak yerine işi yaptırdığı alt taşeron firmalar kim? Kaç lira harcandı? Kaynak nereden sağlandı? Çalışmaların bitirilmesi için daha kaç İsmail’in can vermesini bekleyecekler? Vicdanları varsa çıkıp açıklasınlar.

manavgat haber manavgat devrim kök
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti