Advert

UZLAŞMADAN RAHATSIZ OLANLAR MI VAR?

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Ekim ayı Olağan Meclis Toplantısı sorunların, seviyeli bir dille tartışıldığı ve de sonuç alındığı birlik - beraberlik ruhu içerisinde geçti.

UZLAŞMADAN RAHATSIZ OLANLAR MI VAR?
Bu içerik 5428 kez okundu.
Advert

Bu gelişmede Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel ile Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’in mevcut sorunları karşılıklı konuşarak birbirlerine anlatma ve anlama gayreti içinde olmaları en önemli etkendi diyebiliriz.

Zaten sorunlar aşıldıktan sonra Sayın Türel’in Yenikapı ruhunun şehirlerde başlaması gerektiğine vurgu yapması ve bu ruhun mecliste yaşanmasından duyduğu mutluğu dile getirmesi gelecek için umut vericiydi.

Ama sanırım bu birliktelik ve dayanışma ruhu birilerini rahatsız etmiş olmalı ki; Sayın Türel’in Sözen’e ders niteliğinde cevaplar verdiği ile ilgili saptırma bir haberi basına servis etmekte hiçbir sakınca görmediler.

Haberi servis eden kurumun Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Basın Birimi’nin olması da dikkat çekiciydi.

Başkan Türel, Sözen’in dayanışma çağrısına olumlu yanıt verirken ona bağlı basın biriminin kalemşorları, Türel’in sanki Sözen’i küçük düşürmüş gibi davranışlar içerisinde olduğunu gösteren bir haberi basına servis etmesini anlamak aklımızla alay etmektir.

 

Meclisteki dünkü olumlu havadan sonra seçilmiş bir belediye başkanını bir ilkokul çocuğu seviyesine indirgeyerek yapılan bu haber kasıtlıdır, manidardır ve aynı zamanda düşündürücüdür de.

 

Acaba basın servisi bu haberi servis etmeden önce Türel’in onayını almış mıdır?

 

Kanımca almamışlardır. Şayet bu haber Türel’in önüne gelmiş olsaydı servis edilmemesi için talimat verirdi düşüncesindeyim.

 

Çünkü başından sonuna kadar Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin web sitesinden canlı olarak izlediğim meclis toplantısında ne Türel’in ders gibi cevaplar verdiğine ne de Sözen’in başını öne eğdiğine şahit olmadım.

 

Sözen, Manavgat’ın sorunları ile ilgili Türel’in sürekli yanlış bilgilendirildiğini ısrarla savunurken dayanışma ruhu içerisinde Türel’le birlikte çalışma önerisini yineliyordu.

 

Türel’de Sözen’in anlatımları karşında sıkça, ‘onu bilmiyordum, bunun böyle olduğunu bilmiyordum’ yönünde Sözen’i destekler cevaplar veriyordu.

 

Hatta o çok bilinen sivrisineğe karşı cibindirik dağıtılması eylemini hatırlatan Türel’e Sözen, “ama başkanım sizde belediyeler sivrisinek üretiyor diye basına demeç verdiniz. Canı yanan her canlı bu tip durumlarda tepki verir. Benim canım çok yandı Sayın Başkan” diye verdiği cevap eleştiri ve özeleştiri kavramının doruğa çıktığı anlardı.

 

Nitekim Sayın Türel’de Sözen’e tebessüm içende ‘biz seni kast etmemiştik başkan” diyerek verdiği cevap; ‘ortak akılda buluşmanın’ temelinin atıldığı an olarak hafızalarımıza kazındı.

 

Sonuçta Manavgat’ı ilgilendiren 11. Madde görüşmelerinde her iki belediyede istediğini aldı. Uzlaşıldı. Anlaşılan birileri bundan rahatsızlık duydu.

 

Sözen Türel’i Manavgat’a davet ederek sorunları yerinde görmeye ve Manavgat’taki yatırımları ve çalışmaları birlikte incelemeye davet etti. Türel’de en kısa zamanda davete icabet edeceği sözünü verdi.

 

Bu gelişme ve dayanışma istekleri bizleri mutlu ederken tam tersi bir haberi basına servis etmekte ne anlama geliyor?

 

Demek ki birileri kargaşa yaratarak varlıklarını sürdürme peşinde…

 

Demek ki birilerinin hazımsızlık ve yetersizlikleri ancak kaos ortamında vücut buluyor…

 

İnanın aklıma başka türlüsü de gelmiyor!..

MANAVGAT MANAVGAT HABER TÜREL SÖZEN
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı