Advert

Bahçeşehir’de Başkanın adı: Rümeysa Öz

Bahçeşehir Okulları Manavgat Kampüsünde Anadolu Lisesi Okul Başkanlığı seçimlerinde demokrasi şöleni yaşandı.

Bahçeşehir’de Başkanın adı: Rümeysa Öz
Bu içerik 312 kez okundu.
Advert

Geçtiğimiz günlerde Manavgat Bahçeşehir Anadolu Lisesi Okul Başkanlığı seçimleri yapıldı. Adaylardan Rümeysa Öz ve Denizhan Korkmaz arasındaki başkanlık seçimlerinde kazanan Rümeysa Öz oldu. Seçimlerde 122 oy kullanılırken, oyların 3’ü geçersiz sayıldı. 119 oydan 50 oy Denizhan Korkmaz alırken, 69 oy alan Rümeysa Öz okul başkanı seçildi.

Demokrasi kültürü aşılandı

Seçim öncesi öğrencilere hitaben bir konuşma yapan Okul Müdürü Harun YILMAZ konuşmasında; “Okul Öğrenci Meclisi Başkanı seçimleri ile Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoş görü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, millî ve manevî değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amaçlanmaktadır” dedi.

 

Elimden gelen her şeyi yapacağım

Okul Başkanı Rümeysa Öz ise konuşmasında; “Oy veren, vermeyen bütün arkadaşlarıma teşekkür ederim. Okul Başkanı olarak, seçim sürecinde verdiğim sözlerin hepsini yerine getireceğim ve arkadaşlarımın bana ilettiği her şeyi elimden geldiğinde yapmaya çalışacağım. Seçim sürecinde bana destek olan herkese teşekkür ederim, görevimi hakkıyla yapacağıma söz veriyorum” dedi.

Aldığım 50 oyun sorumluluğu var

Diğer aday Denizhan Korkmaz ise, “ Demokratik bir ortamda geçen seçimde arkadaşlarım Rümeysa’yı tercih etti. Bende hatırı sayılır bir oy verdim. Üzerimde aldığım 50 oyun sorumluluğu var. Rümeysa arkadaşlarımın çalışmalarını yakından takip edecek ve destekleyeceğim. Her şey okulumuzun dolayısıyla bizlerin başarısı içindir” diye konuştu.

Seçimlerin açıklanmasının ardından ise okul bahçesinde öğretmen ve öğrencilerin katılımıyla kutlama yapıldı. 

manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı