Advert

Kılavuzu Gaste’ci olanın burnu Facebok’tan çıkmaz

Son günlerde Şükrü Sözen hakkında yaptığı açıklamalarla taraflı tarafsız birçok kesimin tepkisini alan İbrahim Büküş’ün basın açıklamalarını Manavgat’ta bir gazeteci mi yazıyor?

Kılavuzu Gaste’ci olanın burnu Facebok’tan çıkmaz
Bu içerik 1841 kez okundu.
Advert

Bilindiği gibi Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Koordinatörlüğü’nün yaptığı çalışmaları ve faaliyetleri basına duyuran bir basın birimi vardı. ASAT Basın Birimi’nde çalışan personelin işten ayrılmasından dolayı bu birimde bir boşluk meydana geldi. Manavgat Koordinatörü İbrahim Büküş bu boşluğu Manavgat’ta faaliyet gösteren bir gazetenin elemanı ile mi doldurmaya çalışıyor? Doğrusu merak ediyoruz.

BÜKÜŞ BU GAZETECİNİN Mİ KURBANI OLDU?

Hatırlanacağı gibi İbrahim Büküş, Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’e ithafen yayınladığı “EDEP YAHU” başlıklı basın bildirisinde Sözen’e ağır eleştirilerde bulunmuş, bu haberden sonra taraflı tarafsız her kesimden tepki gelmişti. Büküş, yaptığı yazılı açıklamanın yanlış anlaşıldığını, Gerçek Gazetesi’nin haberi saptırdığını, gazetemiz İmtiyaz Sahibi Recep Memili’yi suçlayarak hedef göstermişti. Bizlerde İbrahim Büküş’ün altına imza attığı basın bildirilerini iyi okuması ve bu konularda dikkatli olması gerektiğini söylemiştik. Acaba bu basın bildirisini Büküş değil de bir gazeteci mi yazdı? Yoksa Büküş bu gazetecinin kurbanı mı oldu?

SOSYAL MEDYA ELE VERDİ

İbrahim Büküş’ün Manavgat Koordinasyon Merkezi’nin haberlerini Manavgat’taki bir gazeteciye yazdırabileceği fikrine ise bu gazetecinin sosyal medya hesabındaki paylaşımlardan ulaştık. Manavgat Koordinasyon mail hesabından tüm basına aynı anda gönderilen mailin gün ve saatine bakıldığında tarihler 5 Ekim 2016’yı gösterirken saat ise 16:35’i gösteriyor. Fakat, bu gazetecinin kendi sosyal medya hesabından paylaştığı bu haberin tarihi 5 Ekim 2016 iken saati ise 16:14’ü gösteriyor. Bir mail saat 16:35’te tüm basına gönderilirken, nasıl olurda 21 dakika önce bir gazetenin internet sayfasında yayınlanır. Bunun iki açıklaması vardır. Ya, Manavgat Koordinatörlüğü, haberleri tüm basından önce bu gazeteciye atarak torpil geçmiştir. Ya da bu gazeteci Manavgat Koordinatörlüğü adına haberleri yazmaktadır. Dolayısıyla kendi yazdığı haberi sosyal medya hesabından paylaşarak aklınca diğer gazetecilere haber atlatmaktadır.

BÜKÜŞ ÜZERİNDEN SÖZEN’E Mİ SALDIRILIYOR?

Hatırlanacağı gibi son günlerde gündemi meşgul eden İbrahim Büküş’ün basın açıklamasındaki Şükrü Sözen ile ilgili sarf ettiği sözler toplumun her kesiminden ağır eleştiriler aldı. Manavgat Koordinatörlüğü ile Manavgat Belediyesi arasındaki tartışmalar daha önce de yaşanmıştı. Manavgat Belediyesi’nin, kendi sorumluluğunda olmayan bölgelerde yol ve altyapı çalışmalarının ASAT sorumluluğunda olduğunu gösteren bilgilendirme tabelaları birçok defa haberlere ve ASAT ile tartışmalara konu olmuştu. Durup dururken İbrahim Büküş’ün bu konuyu tekrar gündeme getirmesine de anlam verilemedi. Sırf polemik çıkarmak adına mı böyle bir açıklama yapıldı, yoksa haberleri yazdığını düşündüğümüz bu gazeteci Şükrü Sözen’e İbrahim Büküş üzerinden vurmak mı istedi?

İBRAHİM BÜKÜŞ CEVAP VERMELİ

Manavgat Koordinatörlüğünün perde arkasında, Büküş’ü yazdığı haberlerle yanlışa sürükleyen bir basın mensubu mu var, yoksa Manavgat Koordinatörlüğü, haberleri kendi bünyesinde yazıp ilk olarak haberi bu basın mensubuna atarak basın içerisinde çifte standart mı uyguluyor? Şimdi hem kamuoyu hem de basın mensupları bu konular hakkında İbrahim Büküş’ten cevap bekliyor.

ACABA ÇOK ŞEY Mİ İSTİYORUZ?

Manavgat’ın acil çözülmesi gereken sorunları ortada dururken bu tür dalaşmalara girmek elbette bizleri mutlu etmiyor. Ancak yönetici konumundaki şahsiyetlerin bir lafı gündeme taşımadan önce bin kez düşünmesi gerektiğinin de bilincindeyiz. Gerçeği ararken yapılan yanlışlara ve bu yanlışlara payanda olanları uyarmak yaptığımız işin bir gerekliliğidir.

Hayal ile gerçekliğin, nefes almadan söz düellosu ettiği bir Manavgat istemiyoruz…

Sonu gelmez öfkelilerin bir türlü olgunlaşamadığı, fanatizme esir düşenlerin yaşadığı bir Manavgat istemiyoruz…

Gözü kararmış husumetle hep karşısını, ‘ötekini’ suçlayanların çoğunluk oluşturduğu bir Manavgat istemiyoruz…

İnsanca, kardeşçe ele ele verip dayanışma içerisinde yaşayabileceğimiz bir Manavgat istiyoruz… Amaç ve mücadelemiz bu yöndedir.

Acaba çok şey mi istiyoruz?

ibrahim büküş asat manavgat manavgat koordinatör
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası