Advert

LOKMA AÇMA YEMEĞİ BAŞKAN SÖZEN’DEN

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Muharrem Orucu tutan çok sayıda vatandaşla verilen lokma yemeğinde bir araya geldi.

LOKMA AÇMA YEMEĞİ BAŞKAN SÖZEN’DEN
Bu içerik 2374 kez okundu.
Advert

Alevi Kültür Dernekleri (AKD) Manavgat Şube Başkanlığı’nın hizmet binasında Muharrem Orucu tutan vatandaşlar, lokma orucunun 3’üncü gününde Başkan Sözen’le buluştu. Sözen, Muharrem Ayı’nın 3. Günü verilen lokma yemeğinin bedelini kendi şahsi hesabından ödedi. Sözen’e meclis üyesi Bülent Özgüven eşlik etti.

 

Felsefelerine saygı duymalıyız

Vatandaşlarla birlikte sofraya oturan Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Alevilerin ülke için önemi hakkında konuştu.  Cumhuriyete en çok sahip çıkan, Atatürk’e en çok değer verenlerin Aleviler olduğuna vurgu yapan Sözen, o felsefeyi anlamalı ve saygı duymalıyız diye konuştu. Sözen, “Bu ülkenin temel taşlarının en önde gelenleri Alevi yurttaşlarımızdır. Cumhuriyetin en büyük sahip çıkanı Alevi yurttaşlarımızdır. İslam’ı anlamamız için hiç şüphesiz Kerbela bize çok önemli bir mesaj veriyor. Kerbelalar bitmiyor devam ediyor. Onun için Allah birliğimizi bozmasın inşallah. Gençlerimize bunu öğretelim. Genç kardeşlerimize devletimizin önemini anlatalım. Halkımızın değerleriyle barışık, kardeşçe yaşamanın ne kadar önemli olduğunu anlatalım. Şunu unutmayalım. Bu ülkede kendilerine hakları yeterince verilmediği halde Cumhuriyete en çok sahip çıkan, Atatürkçü değerlere en çok sahip çıkan Alevi yurttaşlarımızdır. Değerlerimizi gelecek kuşaklara aktarmazsak, anlatmazsak daha çok Kerbelalar yaşarız” diye konuştu.

 

 

Alevi Kültür Dernekleri Manavgat Şube Başkanı Rahmi Arslan ise kuruluşlarından bu yana verdiği destekler için Sözen’e teşekkür etti.

 

 

2 Ekim - 13 Ekim tarihleri arasında Muharrem orucu tutacak vatandaşlar için bu tarihler arasında her gün dernek binasında lokma yemeği verilecek.

manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Konyaaltı Belediyesi barınağında 233 yeni doğum
Asfaltta Muratpaşa imzası
Asfaltta Muratpaşa imzası