Advert

KAMUOYUNA DUYURULUR!

Antalya Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü Basın Bürosu, Antalya Konyaaltı’nda özel bir yaşlı ve bakımevinde yaşandığı iddia edilen skandal haber ve görüntülerle ilgili yazılı bir basın açıklaması yaptı.

KAMUOYUNA DUYURULUR!
Bu içerik 241 kez okundu.
Advert

Valilik açıklamasında, “İlgili merkezde yapılan denetimde, habere husus konulara dair herhangi bir bulguya rastlanılmamıştır” dedi.

 

İşte o açıklama:

 

Bugün, (05Ekim 2016) “Özel Huzurevinde Skandal Görüntüler” başlıklı haberin basına yansımasının hemen ardından (İki Saat sonra), ilgili Vali Yardımcısı, İl Sağlık Müdürü ve ilgili birim çalışanları, söz konusu olan bakım merkezine ivedilikle giderek, habere konu hususları yerinde incelemişlerdir.

 

İlgili merkezde yapılan denetimde, habere husus konulara dair herhangi bir bulguya rastlanılmamıştır. Bakım merkezinde bulunan engelliler ile görüşmeler yapılmış; merkezin yemek listesi ve numuneleri kontrol edilmiş; denetimin habersiz yapılmış olmasına rağmen, söz konusu bakım merkezinin temizlik ve düzeninin yerinde olduğu görülmüştür. Haber kaynağı, ihbarcı eski çalışan hakkında yapılan ön araştırma neticesinde, ilgili şahsın 26 ve 29 Eylül 2016 tarihlerinde ilgili bakım merkezi ile ilgili benzer iddialarını 183 Çağrı merkezine iletmiş; bunun üzerine aynı gün, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Denetim Heyeti’nin söz konusu merkezde habersiz olarak gerçekleştirdikleri denetimde, ihbarın asılsız olduğu tespit edilmiş ve konuyla ilgili tutanak hazırlanmıştır.

 

Bununla birlikte, haber kaynağı eski çalışanın, birkaç yıldır söz konusu bakım merkezinde çalıştığı; çeşitli sebeplerle hakkında çok sayıda tutanak tutulduğu; birkaç ay önce işine son verildiği ve sonra kendi isteği ile tekrar işe alındığı ancak, son olarak 30 Ağustos 2016 tarihinde kesin olarak işten çıkarıldığı tespit edilmiştir.

Aile ve Sosyal politikalar Bakanı Sayın Dr. Fatma Betül Sayan Kaya Konu hakkında bilgilendirilmiş ve Sayın Bakanın talimatıyla Bakanlık Müfettişleri görevlendirilerek konu ile ilgili soruşturma başlatılmıştır.

 

Ayrıca, bugün (05 Ekim 2016) itibariyle, valimiz Sayın Münir Karaloğlu’nun talimatıyla, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği tarafından bir doktor heyeti Bakım Merkezindeki hasta ve engellilerin sağlık kontrollerini yapmak üzere görevlendirilmiştir.

Kamuoyuna duyurulur.

manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı