Advert
Advert
Advert

ÖZEL BAKIM EVİ İLE İLGİLİ SKANDAL GÖRÜNTÜLER TBMM’DE

Antalya Konyaaltı’nda özel bir yaşlı ve bakımevinde yaşandığı iddia edilen skandal görüntüler TBMM’ye taşındı.

ÖZEL BAKIM EVİ İLE İLGİLİ SKANDAL GÖRÜNTÜLER TBMM’DE
Bu içerik 1589 kez okundu.
Advert

CHP Antalya Milletvekili Dr. Niyazi Nefi Kara tarafından Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı tarafından yanıtlanması istemi ile TBMM’ye verilen soru önergesinde bakımevlerinin denetimleri yer aldı.

Birilerinin Korunduğu İzlenimi Oluşuyor

İddiaların odağındaki bakım ve yaşlı evi hakkında daha önceden yapılan şikayetler olup olmadığı ve bu bakım evine yapılan denetimler ve hazırlanan raporların sorulduğu önergede Kara, “Bu görüntülerin ardından yaşlı ve bakım evlerinin denetimleri ve hazırlanan raporlar da birilerinin korunduğu izlenimi oluşuyor” dedi.

Yaşlılarımız ve Hastalarımız Ticari Meta Olarak Görülüyor

Bakımevlerinde yaşanan vefatların da bu görüntülerin ardından soru işaretleri yarattığını belirten Kara, “Bir tek insanın bile ihmal nedeniyle hayatını kaybetmesi kabul edilemezken, yaşlılarımızın ve hastalarımızın ticari meta olarak görülerek ihmalkarlık nedeniyle vefat etmiş olma ihtimalleri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile Devletin kendini sorgulaması gerektiğini açıkça ortaya koymaktadır” ifadelerini kullandı.

Bu görüntülerin ardından sadece Antalya’da değil tüm Türkiye’deki yaşlı ve bakım evlerinin ciddi denetim ve incelemelerden geçmesi gerektiğinin açık olduğunu söyleyen Kara, Türkiye genelince bu bakım evlerinde vefat edenler hakkında açılmış herhangi bir soruşturmanın olup olmadığını da öğrenmek istedi. 

manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
MANAVGAT BELEDİYESPOR LİRDERLİĞİNİ KORUDU
MANAVGAT BELEDİYESPOR LİRDERLİĞİNİ KORUDU
MANAVGAT DRAGON FESTİVALİ ÖDÜL TÖRENİ İLE SON BULDU
MANAVGAT DRAGON FESTİVALİ ÖDÜL TÖRENİ İLE SON BULDU