Advert

Büküş neden çark etti?

Antalya Büyükşehir Belediyesi Manavgat Koordinatörü İbrahim Büküş, Manavgat Belediyesi hakkındaki açıklamalarının ardından toplumda oluşan tepkiler nedeniyle çark etti. Büküş, Manavgat Basınına gönderdiği maildeki ifadelerinin yanlış anlaşıldığını ifade e

Büküş neden çark etti?
Bu içerik 3733 kez okundu.
Advert

İbrahim Büküş, 1 Ekim 2016’da Manavgat Koordinasyon Mail hesabından “EDEP YAHU! TABELA EKİBİ YİNE GÖREV BAŞINDA” başlıklı mailinde Manavgat Belediyesi’nin Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı alt yapı çalışmalarının bulunduğu yerlere tabelalar koyarak provokatif çalışmalar içerisinde olmakla suçlamıştı. Bizlerde tarafsız gazetecilik anlayışımız gereği bu haberi manavgatgercek.com haber sitemizde yayınladık. Bu yayınımızdan sonra İbrahim Büküş, sosyal medya hesabından ve mail hesabından sürekli açıklama yapma gereği duydu. Bu açıklamalarda ise gazetemiz ve İmtiyaz sahibi Recep Memili hakkında yalan yanlış ithamlarda bulundu.

BÜKÜŞ KİMİ SUÇLUYOR

İbrahim Büküş yayınladığı basın açıklamasında isim vermemesine karşılık Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i suçladığı apaçık ortada.  Bizlerin haber başlığı yaptığımız “Bazılarının toplumda karşılığı bile yok” ifadesine Büküş oldukça içerlemiş, bu ifadenin yanlış olduğunu, kendisinin böyle bir açıklama yapmadığını savunarak suçu bizlerin üzerine atmıştır. İbrahim Büküş’ün basına gönderdiği maildeki ifade ise aynen şu şekildedir. “Bazıları toplumda karşılığı olmamasına rağmen hala provokatif çalışmalar içinde” Bu cümledeki karşılığı olmayan kişi “Bazıları”dır. Fakat Büküş, bu cümledeki “provokatif çalışmalar”ın toplumda karşılığının olmadığını iddia etmektedir. Büküş’ün söylemine göre Sözen’in değil, Sözen’in yaptığı provokatif çalışmaların toplumda karşılığı olmadığını ifade etmek istediğini söylemektedir.

EDEP YAHU NE DEMEK?

Haber içerisinde geçen bu cümleyi her iki anlamda da okuyabilirsiniz. Fakat insanlar yazdıklarınızı okur ve bu yazılanlar üzerinden bir fikir sahibi olurlar. Sizlerin kafalarınızın içinden geçenleri okuyabilmeleri imkansızdır. O zaman İbrahim Büküş’e sormak istiyoruz. Basına gönderdiği açıklamanın başlığında bulunan “EDEP YAHU” sözcüğü kim için söylenmiştir. “EDEP YAHU” diyerek; karşınızda muhatap aldığınız kişiyi veya kurumu “EDEPSİZLİK”le suçlamış oluyor ve “EDEPLİ OL”maya davet etmiyor musunuz?

KİMSEYE DÜZELTECEĞİZ SÖZÜ VERMEDİK

İbrahim Büküş, Gerçek Gazetesi İmtiyaz Sahibi Recep Memili’yi hem whatsapp’tan hem de telefonla arayarak haberin düzeltilmesi yönünde ikaz ettiğini, buna karşılık Recep Memili’nin haberi düzelteceğini beyan ettiğini iddia etmiştir. Bununla ilgili bir basın açıklaması yayınlayan Büküş, Recep Memili ile Whatsapp konuşmalarının ekran görüntüsünü basına servis etmiştir. Büküş’ün basına servis ettiği görüntülerden de anlaşılacağı gibi Recep Memili haberi düzelteceği yönünde bir söz vermemiştir. Memili, “Siz sosyal medyadan gerekli açıklamayı yapmışsınız” diyerek düzeltme yapacağına dair herhangi bir ifade kullanmamıştır. Gerçek Gazetesi olarak yayınladığımız haber içeriği, İbrahim Büküş’ün gönderdiği basın metni ile bire bir aynıdır. Merak edenler için Büküş’ün gönderdiği mailin ekran görüntüsünü yayınlıyoruz. Bu görüntüleri halkımızın takdirine sunuyoruz

.

HABER BAŞLIĞINI DEĞİŞTİRİYORUZ

Anlaşılan o ki İbrahim Büküş manavgatgercek.com haber sitesinde yayınlanan haberin başlığına ve resmine çok kızmıştır. Bizlerde bu başlığı ve resmi değiştirerek, Büküş’ün ifade ettiği gibi “EDEP YAHU” cümlesini başlık olarak kullanıyoruz. Haberin içeriğinden ve başlığından da anlaşılacağı gibi İbrahim Büküş, her ne kadar isim vermese bile Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen’i “EDEPLİ OL”maya davet etmiştir. Eğer EDEP YAHU’nun farklı bir anlamı var ise Büküş’ün bu konuda bizleri bilgilendirmesini istirham ediyoruz.

EDEP Ya hu: Kişilerin veya toplumların yapmış oldukları edepsizlikler karşısında söylenecek son söz

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
CHP'li Budak: Hükümet'in ekonomi paketi sorun çözmez
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı
Manavgat Belediyesi'nden kent mobilyası imalatı