Advert

İSTİFA EDERİM DEDİ VE ETTİ

CHP Antalya İl Başkanlığı görevinden istifa eden Başkan Semih Esen istifa nedenini yaptığı yazılı bir açıklamayla kamuoyuna duyurdu.

 İSTİFA EDERİM DEDİ VE ETTİ
Bu içerik 2631 kez okundu.
Advert

Esen, “Disiplinsizlik yaparak partiye zarar verenlerin yüksek disiplin kurulu kararıyla adeta taltif edilmesini kabul edebilmem mümkün değildir” dedi.

 

BASINA ve KAMUOYUNA

20 aylık il başkanlığım boyunca ülkemin ve partimin menfaatleri ve çağdaş Türkiye idealimden asla ödün vermeden çalıştım. 

 

Partimin başarılı olması ve partimin onurunu korumak için hiçbir fedakârlıktan kaçınmadım. Bu söylediklerimin tamamı benim için olduğu gibi alnının terini Antalya'nın her karış toprağına akıtan ve hiçbir makama gelme hedefi olmayan tüm örgüt emekçileri ve yönetim kurulundaki çalışma arkadaşlarım için de geçerlidir.

 

İşledikleri disiplin suçu ile partiye zarar veren ve partiyi disiplin zaafı içine sokmaya çalışan kişilerle ilgili verilen Yüksek Disiplin Kurulu kararından sonra görevimin başında kalmam beni parti içi tartışmalara çekecektir.

 

Yaklaşık 20 aydır sürdürdüğüm il başkanlığı görevim boyunca parti içi tartışmalara asla girmediğim gibi bundan sonra da girmeyeceğim.

 

Disiplinsizlik yaparak partiye zarar verenlerin yüksek disiplin kurulu kararıyla adeta taltif edilmesini kabul edebilmem mümkün değildir.

 

Partimi Antalya kamuoyunda bu konu ile tartıştırmamak

 

Yüksek disiplin kurulunun bu kararı üzerine Antalya'da zafer turları atanlarla il başkanı olarak parti içi tartışmalara girmemek

 

Antalya örgütünde bu kararın sebep olabileceği disiplinsizliğe dikkat çekmek adına, genel merkezle aramızda ortaya çıkan disiplin ve çalışma anlayışı konusundaki görüş farklılıkları nedeniyle ve parti içi tartışmaların disiplin mekanizması aracılığıyla çözülemeyişine tepki olarak,

Yaklaşık 20 aydır sürdürmekte olduğum Cumhuriyet Halk Partisi Antalya İl Başkanlığı görevinden istifa ediyorum.

 

Cumhuriyet Halk Partisi ve Antalya Kamuoyuna

Saygıyla Bildiririm

manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
 ‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
‘Sonbahar Şiir Gecesi’ duygulandırdı
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti
Vali Münir Karaloğlu Gazipaşa'yı ziyaret etti