Advert

ÜYE OL, İŞİ KAP

AK Parti iktidara geldiği 2002 yılından bu yana algı operasyonlarıyla ülkeyi yönetiyor. Bunun son örneğini de geçtiğimiz günlerde MATSO Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen Genişletilmiş İlçe Danışma Kurulu toplantısında açıkça gördük.

ÜYE OL, İŞİ KAP
Bu içerik 569 kez okundu.
Advert

AK Parti Manavgat İlçe Başkanı Hasan Öz, 21 Bin 653 üye sayısına ulaştıklarını gururla dile getirirken salondan yükselen alkış sesleri yürütülen siyasetin AK Parti açısından doğruluğunu gösterir nitelikteydi. 

 

Personel alımında üye olma şartı

 

Toplumları dönüştürme konusunda bir fırsat yaratmış olan AK Parti hükümeti, örgütlenmedeki başarılı çalışmalarıyla hedefine insanı oturtmuş ve politikalarını bu yönde geliştirmiştir. Bugün devlet kurumları da dâhil personel alımlarında tek yetkili ağzın il ve ilçe başkanlıkları olması tesadüf değildir. İşe girmek istiyorsan birinci şart AK Parti’ye üye olmaktır. Bu yüzden Öz’ün vermiş olduğu bu sayının önümüzdeki günlerde daha da artacağını şimdiden söyleyebilmenin kehanetle bir ilgisi yoktur. Ayrıca Öz’ün Manavgat’ın 106 mahallesini 5 kez turlayarak mahallelilerle bir araya gelip sorunlarını dinlediklerini ve sorunların çözümü için ne gerekiyorsa yaptıklarını dile getirmesi de halkla iç içe olduklarının kanıtı olarak raporlara girdi.

 

 

Beyin yıkama

AK Parti’nin kurmayları iyi bir satranç oyuncusu gibi rakiplerinin hamlelerini bertaraf ettikleri gibi bir sonraki hamleyi hesaplayarak plan ve programlar yapıyorlar. Siyasi terminolojide bunun adı beyin yıkamadır. Beyin yıkama, insanı kendine has düşünce ve dünya görüşüne yabancılaştırmak, başka yönde düşünür ve davranır duruma sokmak için çeşitli yollarla tesir altına almadır. İnsan, düşünen ve aynı zamanda çok yanılan bir yaratıktır. Çünkü hiçbir canlı gerek kendi içyapısından, gerekse dışarıdan gelen etkilere insan kadar açık değildir. Bu etkilerden insan kadar etkilenmez. İşte beyin yıkama, insanın iç ve dış etkilere açık olma özelliğinin istismarıdır.

 

Beyin yıkama uzun ve kısa sürede gerçekleştirilen olmak üzere sınıflandırılabilir.

 

Görsel ve yazılı medya ile dizileri iyi kullanıyorlar

Kısa sürede gerçekleştirilen beyin yıkama, tıbbi ve psikolojik usullerin kullanıldığı beyin yıkama metodudur. Bu metodun esası, söylenenlerin ayrıntısız, kontrolsüz kabullenildiği, yorgun, uykusuz, uyuşturulmuş durumlar hazırlayarak, insanın heyecanlarını, sürekli olarak kısa kısa etkileyip onu istenileni tartışmadan yapar bir davranış içine sokmaktır.

Ama bizlerin asıl konusu siyasi arenada uzun sürede gerçekleştirilen beyin yıkama metodudur. Bu metodun ana felsefesini propaganda çeşitliliği oluşturur.

Propaganda: İnandırma, ikna etme, aldatma, şüphe uyandırma ile fikren ve ruhen baskı yapma faaliyetidir. Fertlerin ve cemiyetin fikirlerine, görüş, düşünce ve hislerine müspet veya menfi tesir yapmak suretiyle tatbik edilen, hassas ve özel metotlu faaliyettir.

 

Propaganda vasıtaları; uydular, sportif ve sanat faaliyetleri, basın, televizyon, radyo ve kitapların yanı sıra lidere mutlak bağlılıktır.

 

Bundan dolayıdır ki, AK Parti saflarında en alt kademeden en üst kademeye kadar görev yapanların, kendi niteliklerini bir kenara bırakarak en tepedeki isme koşulsuz bağlılıklarını sunmalarının başka bir izahı yoktur.

 

Mutlaka anlatacaklardır

Genişletilmiş İlçe Danışma Kurulu Toplantısı’na katılan genel başkan yardımcısı, il ve ilçe başkanı ile milletvekillerinin yaptıkları konuşmalar bu gerçeği bizlere bir kez daha hatırlattı.

Özellikle Ak Parti'de siyaset yapmanın ayrıcalık olduğunun altını çizen Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş’ın, Ak Parti'de herhangi bir görevde bulunanların ileride çocuklarına ve torunlarına övünerek anlatacağı birçok olay olduğunu vurgulaması propagandanın, siyasette önemini anlatma açısından dikkat çekiciydi.

manavgat manavgat haber
Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİRX
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
AKP Kadın Kolları'ndan Sevgi Yolu Projesi
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?
Cildimizi kışın etkilerinden nasıl koruruz?